Pierwsza rakieta świata przesiada się do koreańskiej "rakiety"

Rafael Nadal to obecnie najlepszy tenisista na świecie, a zarazem ambasador marki Kia. Lider rankingu ATP World Tour odebrał właśnie kluczyki do swojego najnowszego samochodu służbowego.

Przez najbliższe miesiące Rafael Nadal będzie jeździł Kią Stinger GT. To najmocniejsza odmiana koreańskiego Gran Turismo. Pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik 3.3 V6 o mocy 370 KM, a napęd w tej wersji trafia na wszystkie koła. Sportowy model rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Za taką wersję trzeba zapłacić w Polsce 234 900 zł. Cena podstawowej wersji Kii Stinger wynosi 149 900 zł. Bazowa odmiana jest zasilana silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 255 KM. Kia przygotowała także jednostkę dla zwolenników silników wysokoprężnych. To 2.2 CRDi o mocy 200 KM – taka wersja kosztuje 179 900 zł.

Kluczyki do Stingera wręczyli tenisiście: prezes Kia Motors, Iberia Yangseop Gihl, dyrektor zarządzający Emilio Herrera i dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Ricardo de Diego.

Zobacz także: Kia Stinger - jedno z najgorętszych aut na rynku. Broń wymierzona w klasę premium [Pierwsza jazda]

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

„Tenis to sport oparty na idei fair play, sport który uprawia się niemal na całym świecie i wszędzie na takich samych przejrzystych, jasnych zasadach. To sport, który wpisuje się w strategię budowania wizerunku Kia jako marki dla wymagających, młodych duchem klientów. Rafael Nadal jest idealnym partnerem dla Kia, pomagając nam rozwijać markę na skalę światową. We wszystkim, czym się zajmuje, uosabia energię, upór w dążeniu do doskonałości i dynamizm, a więc to, co staramy się wkomponować w każdy model Kia. Hiszpan jest najlepszym ambasadorem, jakiego marka Kia mogła sobie wymarzyć.” – skomentował Emilio Herrera

31-latek jest obecnie liderem rankingu ATP World Tour, a do tego jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tego sportu. Na koncie ma już 16 tytułów Wielkiego Szlema, cztery wygrane w turniejach Davis Cup, 75 tytułów ATP, a do tego dwa medale olimpijskie. Tylko w tym roku wygrał już ponad 60 meczów, czym umocnił swoją pozycję w rankingu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.