Mercedes wchodzi do kolejnego segmentu. Czas na pickupa premium

Koncept pickupa Mercedesa zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie. Produkcyjna wersja zbliża się wielkimi krokami. Wiemy już kiedy auto pojawi się na rynku

Mercedes zaplanował wielką premierę na 18 lipca. Właśnie wtedy zobaczymy klasę X w produkcyjnej wersji. Do sprzedaży w Europie pickup wejdzie jeszcze przed końcem tego roku. W następnej kolejności - na początku 2018 r. - klasa X ruszy na podbój Ameryki Południowej.

Mercedes klasy X nie będzie autorską konstrukcją Mercedesa. Podobnie jak Renault Alaskan, nowy pickup zostanie bowiem zbudowany na bazie Nissana Navara, który rok temu zgarnął prestiżową nagrodę dla Pickupa Roku. Mercedes ma jednak w kwestii stylistyki mocno odróżnia się od swojego protoplasty. W porównaniu z japońskim odpowiednikiem będzie dużo bardziej luksusowy, ale nadal zapewni dobre właściwości terenowe. W kabinie Mercedesa znajdziemy dużo lepsze materiały wykończeniowe oraz bogatsze wyposażenie.

Niemcy obiecują także naprawdę przyzwoite parametry użytkowe swojego pickupa. Na pace będzie można przewieźć 1,1 tony, a klasa X bez problemu przeciągnie na przyczepie 3,5 tony.

Mercedes klasy X ConceptMercedes klasy X Concept fot. Mercedes | Koncepcyjny pickup Mercedesa w wydaniu premium

W październiku zeszłego roku w Sztokholmie Mercedes zaprezentował koncept swojego pickupa. A tak naprawdę dwa koncepty, bo w Szwecji zobaczyliśmy dwa pomysły na klasę X. Pierwszym był Stylish Explorer, czyli propozycja pickupa premium z lekko sportową duszą. Jest elegancko srebrny, ma aż 22-calowe felgi, drapieżne akcenty i oferuje wyposażenie z najwyższej półki. Wnętrze wykończone jest skórą Nappa, szczotkowanym aluminium i prawdziwym drewnem.

Z kolei Powerful Adventurer, to pickup do zadań specjalnych i ciężkiej pracy. Tutaj pierwsze skrzypce grają właściwości terenowe, ładowność (oraz możliwość przeciągnięcia ciężkiej przyczepy Pickup jest podwyższony, ma większe koła z terenowymi oponami, a podwozie, progi oraz zderzaki zostały wzmocnione z myślą o jeździe po bezdrożach.

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy produkcyjna wersja również będzie dostępna w dwóch tak odmiennych wariantach.

Mercedes klasy X ConceptMercedes klasy X Concept fot. Mercedes

Na pewno pod maską pojawią się jednostki wysokoprężne. Podstawowa wersja będzie wyposażona w konstrukcję czterocylindrową, ale w ofercie pojawi się także silnik V6. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy modelami napędzanymi na przednią oś lub wszystkie koła. Ostatnie plotki mówiły nawet o wersji hybrydowej typu plug-in. Niektórzy mówią też o wersji w pełni elektrycznej, ale wydaje się, że ta - o ile w ogóle - pojawi się w ofercie dopiero za kilka lat.

Czy Twoim zdaniem marka o takim prestiżu jak Mercedes powinna mieć w swojej ofercie pickupa? Mamy tu na myśli oczywiście oddział marki, zajmujący się samochodami osobowymi..
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.