Koniec Skody Yeti - nie można już zamawiać tego modelu

Z cenników Skody zniknął model Yeti. To nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ w jego miejsce wchodzi następca - Karoq. U polskich dealerów są jeszcze dostępne egzemplarze w bardzo korzystnych cenach, ale chętni muszą się pospieszyć.

Skoda Yeti zadebiutowała w 2009 roku. Mało kto pamięta, ale to pierwszy crossover czeskiej marki, którego w praktycznie niezmienionej formie produkowano do maja tego roku. Ostatni facelifting miał miejsce w 2013 roku i polegał głównie na odświeżeniu wyglądu.

Ten praktyczny model nie cieszył się dużym zainteresowaniem na polskim rynku, a do końca maja zarejestrowano w Polsce 453 egzemplarze tego modelu. W samym maju zarejestrowano 85 samochodów, a dla porównania Kodiaq znalazł w tym samym czasie 109 nabywców. Skodę Yeti oferowano w dwóch specyfikacjach: Tour i Outdoor Tour. Pierwsza, bardziej "miejska, natomiast druga sugerowała terenowe właściwości jezdne. Tym bardziej, że Yeti było oferowane z napędem 4x4.

Podstawowa wersja Yeti Tour kosztowała minimum 78 690 zł, natomiast druga odmiana 80 090 zł. Pod koniec sprzedaży modelu oferowano dość spore rabaty, dlatego można się spodziewać, że egzemplarze pozostałe na tzw. stocku będą sprzedawane po bardzo atrakcyjnych cenach.

Czy zastąpienie modelu Yeti nowym modelem to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.