Nowe Audi R8 V10 Spyder, czyli najmocniejszy kabriolet w historii

Audi zaprezentowało najmocniejszą odmianę modelu R8 ze składanym dachem. Wersja V10 Spyder Plus to najmocniejszy kabriolet, jaki kiedykolwiek powstał w Ingolstadt.

W zeszłym roku zadebiutowała druga generacja Audi R8, a producent sukcesywnie poszerza gamę o kolejne, jeszcze mocniejsze odmiany. Kabriolet z silnikiem V10 pod maską jest dostępny od niedawna, a teraz pojawiła się wersja Plus.

Za plecami kierowcy pracuje wolnossące dziesięć cylindrów o łącznej pojemności 5,2 litra. Jednostka rozwija 610 KM maksymalnej mocy i 560 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na cztery koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Niemiecki potwór waży 1587 kg, a więc o 25 kg mniej niż regularna odmiana R8 Spyder. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 328 km/h. Najmocniejsza odmiana jest szybsza o 0,3 sekundy i 10 km/h.

Audi R8 V10 Plus SpyderAudi R8 V10 Plus Spyder fot. Audi

Najmocniejsza odmiana wyróżnia się nowym, zielonym lakierem, antracytową osłoną chłodnicy, czarnymi końcówkami wydechu oraz 20-calowymi kołami. We wnętrzu dominuje czarny kolor, fotele obszyto skórą Nappa z zielonymi przeszyciami. Pojawiły się też nowe dywaniki. Na liście standardowego wyposażenia nie zabrakło systemu Virtual Cockpit, Audi Drive Select czy ceramicznych hamulców.

Oprócz standardowej wersji producent przygotował ofertę dla bardziej wymagających klientów. W ramach programu Audi Exclusive pojawiły się nowe lakiery, tapicerki oraz dodatki. Ceny nowego Audi R8 V10 Spyder Plus startują w Niemczech od 207 500 euro. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jeszcze tego lata.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi R8 Spyder | Pierwsza jazda | Połączenie idealne

Audi R8 SpyderAudi R8 Spyder fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.