Bugatti Veyron Mansory Linea Vincero | Jedyny egzemplarz na sprzedaż

Nie każdy może sobie pozwolić na nowe Bugatti Chiron, ale mniej majętni mogą poszukać modelu Veyron z rynku wtórnego. Takiego jak jedyny na świecie egzemplarz przygotowany przez studio Mansory

Firma Dupont Registry wystawiła na sprzedaż wyprodukowany w 2008 roku model Mansory Linea Vincero. To prawdziwy biały kruk, ponieważ powstał tylko jeden egzemplarz, a firma Mansory zaledwie trzy razy brała się za przerabianie modeli Bugatti.

Szwajcarska firma tuningowa zastosowała mocną kurację przy użyciu włókna węglowego. Praktycznie każdy element nadwozia uległ zmianie. W przednim zderzaku pojawił się symbol „V”, zamontowano nowe światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz złote felgi. Po otwarciu drzwi ujrzymy wnętrze z całkowicie nową tapicerką, kierownicą, fotelami i konsolą środkową. Oczywiście nie zabrakło karbonowych wstawek, które upiększają całość.

Najmniej zmian dotknęło jednostki napędowej, ale również tam specjaliści z Mansory dołożyli swoje „pięć groszy”. Pod tylną klapą pracuje silnik W16 o pojemności ośmiu litrów oferujący moc zwiększoną z 1001 do 1010 KM. Wersja przygotowana przez Mansory rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Bugatti Veyron Mansory Linea VinceroBugatti Veyron Mansory Linea Vincero fot. Mansory

Firma Dupont Registry nie zdradza ceny wyjątkowego egzemplarza, ale można się spodziewać, że auto osiągnie cenę co najmniej 2,5 mln dolarów, ale specjaliści szacują, że spokojnie dobije nawet do 3 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.