Lamborghini Huracan Performante | Zielony potwór bez dachu

Najszybszy samochód na Nurburgringu doczeka się kolejnej wersji. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Lamborghini Huracan Performante ze składanym dachem. Wygląda świetnie, a do tego jest piekielnie szybki

Zdjęcia, które pojawiły się w sieci nie pochodzą od producenta, ale przygotował je Akysonov Nikita, który w wolnym czasie zajmuje się rysowaniem samochodów. Opływowe linie ekstremalnej odmiany Performante nie zostały zaburzone przez brak sztywnego dachu. Auto nadal wygląda dobrze, a w takim wydaniu zapewni jeszcze więcej emocji z jazdy.

Dobra wiadomość jest taka, że od kilku tygodni na drogach pojawiają się zamaskowane egzemplarze modelu Huracan Performante pozbawione dachu. Włoski supersamochód zameldował się nawet na Nurburgringu. Wersja Spyder będzie wyposażona w silnik V10 5.2 oferujący 630 KM maksymalnej mocy, a do tego 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Według pierwszych doniesień, Spyder będzie lżejszy od wersji coupe nawet o 40 kg. To oznacza, że samochód będzie szybszy w sprincie do setki. Możemy się spodziewać, że czas okrążenia na torze Nurburgring (6 minut 52,01 sekundy) zostanie poprawiony.

Oficjalna prezentacja Lamborghini Huracan Performante Spyder odbędzie się jesienią we Frankfurcie. Więcej informacji na temat supersamochodu poznamy na kilka tygodni przed premierą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.