Zotye Concept S | Chińska kopia Lamborghini

Firma Zotye zasłynęła kilka miesięcy temu dzięki modelowi SR9, który do złudzenia przypomina Porsche Macan. Właśnie zadebiutował kolejny koncept, który mocno nawiązuje do innego, europejskiego samochodu

W kwietniu startuje salon motoryzacyjny w Szanghaju, gdzie zadebiutuje nowy projekt firmy Zotye. Designerzy pracujący dla chińskiego producenta mocno zapatrzyli się w Lamborghini Urus. Podobna jest nie tylko bryła, ale również drzwi, nadkola i tylna klapa. Z tylnego zderzaka wystaje sześć końcówek wydechu.

Przednia część nadwozia Zotye Concept S ma oryginalny wygląd, ale nadal mamy wrażenie, że inspirację czerpano z włoskiej maszyny. Auto wygląda zadziornie, a jego charakter podkreślają ostre lampy i smukłe wloty powietrza w pokrywie chłodnicy.

Chiński projekt wygląda ciekawie, ale patrząc na poprzednie doświadczenia z samochodami produkowanymi przez Zotye, możemy się spodziewać kopii Lamborghini Urus. Nie wiemy jeszcze, kiedy nowy model pojawi się na rynku, ale Chińczycy nie będą kazali długo czekać swoim klientom, którzy za ułamek ceny będą mogli nabyć ciekawie wyglądającego SUV-a.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.