Nissan 370Z | To już 50 lat

Trudno w to uwierzyć, ale już za dwa lata sportowa seria Z od Nissana obchodzi piątą dekadę istnienia. Z tej okazji japoński producent wprowadza na rynek model 370Z Heritage Edition

Japońska marka powoli przygotowuje się do wielkiego świętowania. Trudno w to uwierzyć, ale minęło już prawie 50 lat od debiutu legendarnego modelu 240Z. Kulminacyjny moment nastąpi dopiero za dwa lata, ale producent już teraz pokazuje specjalną edycję modelu 370Z.

Wersja oznaczona jako Heritage Edition wyróżnia się kilkoma dodatkami. Auto jest dostępne w specjalnym kolorze nadwozia Chicane Yellow z czarnymi naklejkami. Alternatywnie można wybrać kolor Magnetic Black upiększony srebrnymi grafikami.

Poza tym 370Z w specjalnym wydaniu otrzymał nowe przednie i tylne lampy, odświeżoną pokrywę chłodnicy, a także wyczynowe sprzęgło EXEDY. Pod maską pracuje seryjny silnik V6 o pojemności 3,7 litra. Jednostka rozwija 332 KM maksymalnej mocy. W standardzie występuje z sześciobiegową skrzynią ręczną, ale za dopłatą można zamówić siedmiostopniowy automat.

Premiera Nissana 370Z Heritage Edition odbędzie się już w przyszłym tygodniu podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Do sprzedaży trafi jeszcze przed końcem wiosny.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke Nismo RSand | Pustynna wersja

Nissan Juke Nismo RSandNissan Juke Nismo RSand fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.