Salon Genewa 2017 | Nissan Qashqai | Utrzymać dystans

Nissan Qashqai to ulubiony crossover Europejczyków. W Genewie zaprezentowano właśnie najnowsze wcielenie lubianego auta

Tegoroczny lifting nie przynosi rewolucji, Japończycy postanowili raczej jeszcze bardziej dopracować swojego crossovera. Z zewnątrz największe zmiany dostrzeżemy z przodu, gdzie pojawił się lekko przeprojektowany grill z charakterystyczną literą V. W reflektorach - z przodu i z tyłu - ukryto motyw bumerangu. Qashqaia wyposażono adaptacyjny układ oświetlenia przedniego. Do palety kolorów dołączają dwa nowe lakiery - błękitny widoczny na zdjęciach prasowych oraz kasztanowy brąz.

We wnętrzu lekkie porządki i parę nowości. Nowa jest spłaszczona w dolnej części wielofunkcyjna kierownica z eleganckimi chromowanymi detalami. Kierowcy, którzy wybiorą wersję Tekna+ otrzymają nowe fotele pokryte tapicerką ze skóry nappa. Melomani docenią siedmiogłośnikowy system audio marki BOSE. Poważnie został zaktualizowany także system multimedialny NissanConnect - ma teraz zupełnie nowy interfejs.

Nissan Qashqai 2017Nissan Qashqai 2017 fot. Nissan

Nowy Nissan Qashqai będzie wyposażony w następujące systemy: hamowania awaryjnego z funkcją rozpoznawania pieszych, wykrywania ruchu za pojazdem (ogranicza ryzyko kolizji przy niskiej prędkości, na przykład w trakcie cofania na parkingu), rozpoznawania znaków drogowych, ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, inteligentny asystent parkowania, inteligentny system kamer 360°, ostrzegania o pojeździe w martwym polu i ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Crossover otrzyma system autonomicznej jazdy ProPILOT, który steruje układem kierowniczym, przyspieszeniem i hamulcami w czasie jazdy jednym pasem autostrady.

Nissan Qashqai 2017Nissan Qashqai 2017 fot. Nissan

Pod maską bez większych zmian. Japończycy chwalą się modyfikacjami zawieszenia, amortyzatorów i układu kierowniczego - Qashqai ma się prowadzić znacznie lepiej. O komfort jazdy będzie też dbało lepsze wyciszenie wnętrza.

Auto do sprzedaży wejdzie już w lipcu tego roku. Cennik pozostaje tajemnicą, ale producent zapowiada, że nie powinniśmy się spodziewać podwyżek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.