Kodiaq to dopiero początek. Nowe SUV-y w drodze

Z zamkniętego spotkania pracowników Skody w Chinach wyciekły zdjęcia z prezentacji. Dzięki jednemu ze slajdów wiemy, że marka już niedługo pokaże kolejne SUV-y

Wielu uważa Skodę Kodiaq za pierwszego SUV-a marki, ale to nieprawda. Do szalenie popularnego segmentu czeską markę w 2009 roku wprowadził model Yeti. Jednak to dopiero niedawna premiera Kodiaqa odbiła się szerokim echem w motoryzacji. Dzięki świetnemu stosunkowi wymiarów do ceny nowy SUV Skody już stał się olbrzymim sukcesem. Po najpopularniejsze wersje Kodiaqa trzeba się ustawić w kolejce i grzecznie odczekać nawet kilka miesięcy.

Teraz dowiadujemy się, że to dopiero początek ofensywy Czechów. Tak wyglądają plany na najbliższe lata. Trzy nowe modele powinny wejść do sprzedaży w Chinach do 2019 r..

Plany Skody w segmencie SUVPlany Skody w segmencie SUV fot. Skoda

O Skodzie Kodiaq Coupe, bardziej sportowym wcieleniu Kodiaqa, już informowaliśmy. Mimo że SUV-y coupe raczej nie grzeszą walorami praktycznymi, to Skoda - w swoim stylu - mówi o "najbardziej praktycznym aucie w klasie". Czesi chcą zaoferować jak największy bagażnik i dużo miejsca z tyłu nawet dla wysokich pasażerów. Ze względu na ścięty dach wersja siedmioosobowa jest wykluczona. Auto powstaje z myślą o rynku chińskim i to tam będzie produkowane. O ewentualnej europejskiej premierze przedstawiciele marki na razie się nie zająknęli, ale nikt też jej nie wykluczył.

Pod kryptonimem "Model Q" może się ukrywać nowa generacja Skody Yeti. Wiemy, że nowe Yeti wyraźnie urośnie, by stać się pełnoprawnym kompaktowym SUV-em. Zostanie zbudowane na płycie podłogowej MQB. Stylistycznie garściami będzie czerpać z Kodiaqa, możemy się więc spodziewać jego pomniejszonej wersji. Yeti będzie oczywiście oferowane w Europie. Całkiem prawdopodobne, że nowego crossovera zobaczymy już na jesieni we Frankfurcie.

Render Skody Yeti 2017Render Skody Yeti 2017 fot. Andrey Kirichenko (źródło: Indianautoblog)

Bardziej tajemniczy projekt to Model K. Spekuluje się, że może to być samochód - podobnie jak Kodiaq Coupe - tworzony tylko z myślą o państwach azjatyckich. Z drugiej strony nie zdziwimy się jeżeli pod mianem Modelu K ukrywa się mały crossover segmentu B. Taki model już niedługo zaprezentuje w Europie Volkswagen (bazujący na nowym Polo). Znając politykę koncernu VAG, Skoda swoją, bardziej praktyczną wersję crossovera wprowadzi do sprzedaży chwilę później.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.