Mercedes Marco Polo Horizon | Styl, luksus i rekreacja

Mercedes wprowadza do gamy Marco Polo kolejną wersję kampera. Samochód zadebiutuje już za kilka dni w Genewie, a tymczasem klienci mogą składać zamówienia. Tym bardziej że cena jest bardzo atrakcyjna.

Nowy Mercedes Marco Polo Horizon dołącza do gamy kamperów oferowanych przez producenta ze Stuttgartu. Nowa wersja łączy w sobie ekskluzywność, styl oraz dużą funkcjonalność. W połowie jest to zwykła wersja Marco Polo, a w drugiej połowie - Marco Polo Activity.

Pod maską specjalnej wersji są dostępne silniki wysokoprężne o rozpiętości mocy od 136 do 190 KM połączone z automatyczną skrzynią 7G-Tronic. W standardowym wydaniu napęd jest przekazywany na tylną oś, ale za dopłatą można zamówić napęd 4Matic.

Marco Polo Horizon będzie dostępny w wersji ośmioosobowej, ale gdy w grę wchodzi wersja sypialna, to na pokładzie pomieści się maksymalnie pięć osób. W razie potrzeby fotele można zdemontować, dzięki czemu powiększa się przestrzeń na dodatkowy bagaż służący do wypoczynku. Auto powstało z myślą o podróżnikach lub rodzinach, które łączną aktywność z podróżowaniem.

Mercedes Marco Polo HorizonMercedes Marco Polo Horizon fot. Mercedes

O komfort pasażerów spędzających noc w samochodzie zadbają zintegrowane kurtyny. Do tego jest jeszcze dwuosobowe łóżko dachowe, które pomieści dwie osoby (2,05 m długości, 1,13 m szerokości) oraz drugie ulokowane niżej, gdzie według producenta zmieszczą się trzy osoby (1,93 m długości, 1,35 m szerokości).

Samochód zadebiutuje w przyszłym tygodniu podczas targów w Genewie, ale zamówienia można składać już teraz. Mercedes Marco Polo Horizon kosztuje od 52 051 euro. To bardzo przyzwoita cena jak na wyposażenie, które oferuje.

Które auto jest Twoim zdaniem lepsze?