Mercedes AMG GT C Roadster Edition 50 | Urodzinowy specjał

Podczas tegorocznych targów w Genewie AMG obchodzi piątą dekadę istnienia. Z Tej okazji zadebiutują trzy specjalne wersje modeli. Jednym z nich jest Mercedes AMG GT C z otwieranym dachem

Na stoisku Mercedesa będzie się działo. Oprócz zupełnie nowych modeli zadebiutują specjalne wersje okolicznościowe. Jedną z nich będzie model AMG GT C Roadster Edition 50. Nie dalej jak miesiąc temu podczas targów NAIAS poznaliśmy ten samochód w wersji coupe, a teraz przyszedł czas na wersję ze składanym dachem.

Specjalna wersja wyróżnia się nowymi lakierami (Grey Magno lub Cashmere White), detalami pokrytymi ciemnym chromem, dwukolorowym wykończeniem wnętrza oraz bogatszym wyposażeniem standardowym. Znajdziemy tam elementy z pakietów AMG Performance oraz Night Package.

Poza wizualnymi modyfikacjami pod maską pracuje podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności czterech litrów. Jednostka dostarcza 550 KM maksymalnej mocy na tylną oś. Takie parametry pozycjonują specjalną wersję ponad standardowy model AMG GT S Roadster (503 KM), ale stawiają poniżej AMG GT R (577 KM). Specjalna edycja rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 315 km/h.

Specjalna wersja zostanie wyprodukowana w nakładzie 500 egzemplarzy, ale producent dopuszcza zwiększenie produkcji jeżeli zainteresowanie przerośnie oczekiwania. Lista zamówień otwiera się już 6 marca, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już latem tego roku. Producent nie zdradza ceny specjalnego modelu, ale raczej nie powinien narzekać na brak zainteresowania.