Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

To był tydzień dwóch pięknych premier, kilku zapowiedzi i wielu naszych testów. Działo się

Przez nasz redakcyjny parking przewinęło się w tym tygodniu sporo aut. Jedno z nich oddaliśmy w ręce Ani, która sprawdzała, jak w trasie sprawuje się mocarne Volvo XC60 T6. W ręce Filipa wpadły: najnowsza Honda Civic, Opel Karl i Opel Adam Rocks. Michał sprawdzał nasze długodystansowe Mini i przyglądał się systemom bezpieczeństwa w Audi A4 Allroad, a w przerwie sprawdzał, jak jeździ inne Audi - najnowsze A5 Sportback. Piotrek już raz bił się w pierś z powodu Octavii po faceliftingu. W tym tygodniu sprawdzał, czy słusznie, siadając za kierownicą kompaktowej Skody. W najbliższych dniach opisze Wam swoje wrażenia z jazdy BMW X4 M40i. W tym tygodniu sprawdzaliśmy, ile to auto tak naprawdę pali. Bawarczycy deklarowali mniejszy wynik...

W mijającym tygodniu pisaliśmy nieco o nadchodzących modelach. Nowe Porsche Cayenne i SUV-a Rolls-Royce'a przyłapano podczas zimowych testów, a gorące BMW M4 CS podczas sesji zdjęciowej. Na razie szpiegom nie udało się złapać Urusa, czyli SUV-a, którego Lamborghini oficjalnie zaprezentuje w Genewie. Na tych samych targach Mitsubishi pokaże supełnie nowego SUV-a, który ma zapoczątkować nową erę japońskiej marki. Wielkie słowa. Zobaczymy, jak będzie z realizacją.

Dwie wielkie premiery już za nami, bo choć oficjalne debiuty oba wspomniane auta będą miały na targach w Szwajcarii, to już dziś wiemy, jak wyglądają. Mowa o pięknym Pagani Huayra Roadster oraz następcy F12berlinetty, czyli Ferrari 812 Superfast z potężnym, 800-konnym V12 o pojemności 6.5 l pod maską. Nieco mniej spektakularną, ale również bardzo ważną premierę mają na swoim koncie Japończycy, który pochwalili się wyglądem nowego Civika Type R. Swoje trzy grosze na koniec tygodnia dorzuciła Tesla, osiągając 60 mil na godzinę w rekordowo krótkim czasie i pokonując tym samym Porsche 918, Ferrari LaFerrari i McLarena P1. To był gorący tydzień. Można spodziewać się, że najbliższe będą podobne, biorąc pod uwagę zbliżający się Salon Samochodowy w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.