Londyńska taksówka trafi na kontynent

Już niedługo charakterystyczne taksówki znane dotąd z Londynu będzie można spotkać na ulicach Europy. Producent zamierza przeprowadzić ekspansję na zupełnie nowe rynki

Firma London Taxi Company jest producentem charakterystycznych "London Cabs". W najbliższym czasie firma zamierza zwiększyć roczną produkcję do 10 tys. egzemplarzy, a jednym z głównych celów jest dotarcie do największych miast w Europie.

Właścicielem LTC jest chiński koncern Geely, który przejął brytyjską firmę w 2013 roku. Zagraniczne źródła podają, że szefowie firmy odwiedzili już takie miasta jak Oslo, Paryż, Amsterdam czy Berlin. Jednak producent nie podaje, który rynek będzie pierwszym, gdzie pojawią się londyńskie taksówki.

Firma rozpocznie sprzedaż nowego, nisko-emisyjnego modelu na początku przyszłego roku. Samochód będzie w pierwszej kolejności dostępny dla klientów z Wielkiej Brytanii, ale zaraz potem trafi do innych krajów.

London TaxiLondon Taxi fot. LTC

Auto o nazwie TX5 jest kompletnie nową konstrukcją, zaprojektowaną od podstaw. Pod maską pracuje niewielki, trzycylindrowy silnik benzynowy, który służy jako generator energii dla zestawu baterii zasilającego silniki elektryczne. Całkowity zasięg samochodu to nieco ponad 110 kilometrów. W kabinie pomieści sześciu pasażerów, a do tego można do niego wjechać wózkiem inwalidzkim.

Producent nie przejmuje się obawami związanymi z Brexitem, a kilka miesięcy temu zakończył nową inwestycję - fabrykę niedaleko Coventry, gdzie znajduje się dotychczasowa siedziba firmy. Moce przerobowe nowego obiektu wynoszą 36 tys. egzemplarzy rocznie.

Czy Twoim zdaniem charakterystyczne londyńskie taksówki powinny trafić także na ulice polskich miast?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.