Nowa Skoda Octavia | Premiera na żywo | Podsumowanie

Skoda Octavia to najlepiej sprzedający się w Polsce samochód. Kompakt niedawno przeszedł facelifting. Na dzisiaj zaplanowano oficjalną premierę modelu, a na niej poznamy już wszystkie szczegóły bestsellera

Skoda pokazała już nową Octavię w Internecie. Jednak oficjalna prezentacja odbyła się dzisiaj o godzinie 18:30 w Wiedniu. Auto wreszcie można było zobaczyć na żywo. Poznaliśmy wszystkie szczegóły odświeżonego bestsellera. My do stolicy Austrii wysłaliśmy Piotrka, a na moto.pl już niedługo znajdziecie jego pierwsze wrażenia po zetknięciu się z nową Skodą. Na naszej stronie mogliście oglądać na żywo prezentację bestsellerowego kompaktu.

Zanim nasz wysłannik wróci z Wiednia i wszystko opisze, podsumujmy najważniejsze informacje:

Nowa Skoda Octavia | Najważniejsze informacje

Cennik nowej Octavii otwiera 66 670 zł za liftbacka z benzynowym silnikiem 1.2 TSI o mocy 85 KM. Do kombi trzeba dopłacić niecałe 4 tysiące zł. Model występuje w czterech wersjach wyposażenia i dostępny jest z szeroką gamą napędową, na którą składa się aż 18 wariantów z silnikami TSI i TDI, fabryczną instalacją CNG, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG i napędem 4x4.

Największe zmiany zaszły w pasie przednim. Czesi zamontowali nowe, dwuczęściowe reflektory, nawiązujące nieco do Kodiaqa. Już od dłuższego czasu mówiło się, że Skoda pójdzie tą drogą. Grill i charakterystyczne przetłoczenia karoserii pozostały bez zmian. Z tyłu zamontowano światła o tym samym kształcie, ale innym wzorze. Zmiany zewnętrzne ograniczą się jeszcze do nowych lakierów i wzorów felg.

W nowej Octavii zagościło kilka nowych systemów, które były już dostępne samochodach innych marek znajdujących się w portfolio Volkswagena. System multimedialny uzyskał nowy, w topowych wersjach 9,2-calowy ekran dotykowy. Na liście opcji znajdują się m.in. Online CarConnect połączony z internetem LTE. W Octavii zagościł Trailer Assist wspomagający kierowcę podczas manewrowania z przyczepą. Kompaktowa Skoda przejęła z Volkswagenów coś jeszcze - to system monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania.

SOSO fot. Skoda

Nowa Skoda Octavia | Więcej szczegółów

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o nowej Skodzie znacznie więcej, to polecamy jeden z naszych materiałów:

Skoda Octavia | Ceny w Polsce | Czeski bestseller

Skoda Octavia RS | Więcej mocy, ostrzejszy wygląd

Skoda Octavia Scout | Wersja terenowa

Skoda Octavia 2017 | Nowości we wnętrzu

W przeciwieństwie do Volkswagena i Seata Czesi postawili na odważne zmiany w wyglądzie swojego kompaktu. Czy podoba Ci się nowa Skoda Octavia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.