Opel Insignia Coupe | Najładniejsze coupe w segmencie?

Od kilku dni wiemy, jak będzie wyglądać nowy Opel Insignia Grand Sport. Teraz przyszedł czas na spekulacje dotyczące kolejnych wersji nadwoziowych. Co powiecie na stylowe coupe?

Opel Insignia Grand Sport pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Dlatego w dyskusji na temat tego modelu pojawiają się zupełnie nowe wersje nadwoziowe, takie jak np. dwudrzwiowe coupe.

Na razie producent nie rozważa wprowadzenia takiego modelu, ale za jakiś czas możę zmienić zdanie. Pomoże w tym nowa wizualizacja przygotowana przez Theophilusa Chin, który jest dobrze znany w sieci ze swoich projektów samochodów.

Trzeba przyznać, że jego najnowszy projekt znanego rysownika robi niesamowite wrażenie. Nadwozie wykorzystuje po części model Grand Sport, ale reszta to już inwencja artysty. Przy tej okazji pochodzący z Malezji projektant proponuje trzy potencjalne nazwy dla prezentowanego samochodu: Calibra, Monza lub po prostu Insignia Grand Sport.

Wizualizacja Opla Insignii CoupeWizualizacja Opla Insignii Coupe fot. Theophilus Chin

Najbardziej pasuje nam Monza, a samochód o takiej nazwie był produkowany w latach 1978-1986. Również było to dwudrzwiowe coupe, które cieszyło się sporą popularnością. Z pewnością wielu fanów niemieckiej marki byłoby chętnych na taki model. W 2013 roku na targach we Frankfurcie Opel zaprezentował koncept o takiej nazwie, ale słuch po nim zaginął. Być może Monza za jakiś czas wróci do łask – czego serdecznie sobie życzymy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.