Tuning | Ford Mustang | Radiowóz dla niemieckiej policji

Niemieccy policjanci właśnie dostali nowe służbowe auto. To Ford Mustang Wolf Wide 5.0 z potężną V-ósemką pod maską

Wyjątkowy muscle car powstał pod patronatem niemieckiego Ministerstwa Transportu, policji i organizacji zrzeszającej tunerów VDAT w ramach programu TUNE!IT!SAFE!, który od 2005 roku promuje tuning bezpieczny, oparty o legalne części i zgodny z przepisami prawa.

Policyjnego Mustanga stworzyli eksperci od tuningu z firmy Wolf Racing. Wcześniej w ramach programu TUNE!IT!SAFE! powstały m.in. ABT Audi R8 GTR, podrasowane przez AC Schnitzer do około 300 KM BMW 428i Coupe, a także Mercedes klasy A, którym zajął się Brabus. Ostatni projekt to Corvette TIKT Performance.

Pod maską lekko podrasowana pięciolitrowa V-ósemka - moc podniesiono z 421 do 455 KM. Pierwsza setka? 4,3 sekundy. Mustang nie będzie też miał problemów na niemieckich autostradach, bo potrafi rozpędzić się do 268 km/h.

Ford Mustang Wolf Wide 5.0Ford Mustang Wolf Wide 5.0 fot. Wolf Racing

Oprócz lekkiego zastrzyku mocy Wolf Racing w swoim radiowozie zamontowało 20-calowe felgi z oponami Hankook, regulowane zawieszenie, agresywny bodykit z obowiązkowymi wielkim skrzydłem i dyfuzorem niby w wyścigowym aucie. Rasowy dźwięk V8 został podkręcony sportowym wydechem.

Służba Mustanga potrwa 12 miesięcy. Głównym zadaniem nie będą jednak pościgi, a uczestnictwo w różnych imprezach promujących bezpieczeństwo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.