BMW | Rower dla właściciela BMW i8

Dla klientów zainteresowanych zakupem BMW i8 w wersji Protonic Dark, bawarski producent ma jeszcze jedną propozycję. Jest to specjalna edycja roweru napędzanego silnikiem elektrycznym

Na początku roku BMW pokazało model M2, a wraz z samochodem zadebiutował specjalny rower Cruise M Bike Limited Edition. Jak się pewnie domyślacie – to nie są tanie rzeczy. Jednoślad napędzany siłą mięśni kosztował 1400 euro. Drogo? To zobaczcie na metkę z ceną przy najnowszym rowerze Cruise e-Bike Limited Edition. Powstał specjalnie z myślą o specjalnej edycji BMW i8 Protonic Dark Silver Edition. Kosztuje 3500 euro i powstanie tylko 350 egzemplarzy.

Specjalna edycja BMW i8 miała premierę podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. Producent pokazał tam również nowy model, którym zamierza zainteresować potencjalnych nabywców. Wersja w specjalnym malowaniu Protonic Dark kosztuje 400 euro drożej niż standardowa wersja tego jednoślada wspomaganego przez silnik elektryczny.

BMW Cruise e-Bike jest wyposażony w 10-biegowy system przerzutek połączony z baterią o pojemności 400 Wh. Zapewnia zasięg 100 kilometrów przy poruszaniu się z prędkością maksymalną 25 km/h. Baterię można demontować i ładować w domowym gniazdku. Pełne ładowanie zajmuje trzy i pół godziny. W razie pośpiechu, naładowanie baterii do połowy zajmuje tylko półtora godziny.

Produkcja specjalnej wersji BMW i8, do której nawiązuje rower, rozpocznie się już w grudniu. Producent uruchomi sprzedaż na początku przyszłego roku. Nie znamy jeszcze ceny tego modelu, ale już w Genewie pojawi się podobna wersja specjalna Protonic Red Edition.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.