Salon Paryż 2016 | Suzuki Ignis | Mały crossover z napędem 4x4

Suzuki Ignis, najnowszy crossover marki, zadebiutował na europejskiej ziemi podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Do Polski przyjedzie na początku 2017 r.

Podobnie jak model Baleno, mały crossover Suzuki będzie dostępny w wersji hybrydowej typu "mild hybrid".

Suzuki swoje hybrydy ochrzciło mianem SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). Jest to układ w którym z silnikiem benzynowym 1,2 Dualjet współpracuje alternator zespolony z rozrusznikiem. Wspiera on silnik podczas ruszania i przyspieszania. Układ ten pomaga zaoszczędzić średnio 0,4 litra paliwa na każde sto kilometrów. Liczby crossovera to 88 KM mocy i 120 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi? 11,5 sekundy do setki i 170 km/h prędkości maksymalnej. Crossover będzie jednym z najlżejszych aut w segmencie. W podstawowej wersji waży bowiem tylko 810 kg. Z napędem 4x4 i układem hybrydowym jego waga wzrośnie do 920 kg.

W Suzuki Ignis opcjonalnie dostępny będzie napęd 4x4 ALLGRIP. Razem z dużym prześwitem (180 mm) ma sprawić, że Ignis swoimi właściwościami terenowymi zawstydzi nie jednego większego crossovera i SUV-a.

Suzuki IgnisSuzuki Ignis fot. Suzuki

We wnętrzu uroczego minicrossovera nie zabraknie nowoczesnego systemu multimedialnego, obsługi Apple CarPlay, Android Auto oraz MirroLink. Na liście wyposażenia znajdzie się też kamera cofania i nawigacja. Całość uzupełniają liczne elementy z zakresu bezpieczeństwa, jak system Dual Camera Brake Support (DCBS), boczne poduszki powietrzne SRS z przodu oraz kurtyny powietrzne SRS.

Po targowej premierze Suzuki nie zamierza zwlekać z wprowadzeniem małego crossovera na rynek. Nad Wisłą możemy się spodziewać Ignisa już w styczniu 2017 r..

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.