Audi A5 | Powstanie wersja kombi?

Kilka tygodni temu poznaliśmy drugą generacją Audi A5, a tymczasem w sieci pojawiają się zdjęcia kolejnych wersji nadwozia. Czy model, który zadebiutował jako coupe, będzie dostępny w wersji kombi?

Póki co nowe Audi A5 jest oferowane w wersji Coupe oraz Sportback. Różnią się one dodatkową parą drzwi zainstalowanych w opływowej linii nadwozia. Kilka dni temu pojawiły się wizualizacje od X-Tomi Design, które prezentują model A5 w wersji Avant.

Zakładamy jednak, że jest swobodna interpretacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W gamie modelowej Audi są już modele A4 i A6 w wersjach Avant, które doskonale wypełniają lukę na coraz bardziej kurczącym się rynku kombi. Dlatego wprowadzanie modelu A5 Avant zupełnie nie ma sensu, ponieważ mógłby kanibalizować sprzedaż któregoś z wyżej wymienionych.

Wizualizacja Audi A5 kombiWizualizacja Audi A5 kombi fot. X-Tomi Design | Wizualizacja Audi A5 kombi

Przy okazji rysownik samochodów zaprezentował model A5 Sportback w "bazowej" wersji. Raczej nieprędko zobaczymy samochód z segmentu premium w takiej specyfikacji. Czarne zderzaki to raczej domena tanich, miejskich samochodów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.