Audi RS6 Allroad | Moc i offroad

Ekstremalne Audi RS6 to idealny samochody dla głowy rodziny, która zawsze jest w niedoczasie. Koncern z Ingolstadt zastanawia się nad wprowadzeniem równie szybkiej wersji z podniesionym prześwitem

Rozumiemy to, że koncerny poszukują niszy w niszy. Nie rozumiemy jednak sensu tworzenia samochodu o osiągach superauta, do którego można spakować całą rodzinę i pojechać do lasu lub w lekki teren.

Niemieckie media donoszą, że Audi bardzo poważnie rozważa wprowadzenie modelu RS6 Allroad. Taki samochód mógłby się pojawić w sprzedaży już w przyszłym roku. Pod maskę trafi silnik V8 biturbo o pojemności czterech litrów, czyli ta sama jednostka co w „zwykłym” RS6. Maksymalna moc 553 KM oraz 700 Nm momentu obrotowego z pewnością dostarczą wiele frajdy na gładkim jak tafla szkła asfalcie. Opcjonalnie można zamówić pakiet Performance, który podnosi moc do 597 KM. Jednak nie wiemy, po co komu taka moc w terenie?

Odpowiedź leży w Chinach. Podobno jest tam duże zapotrzebowanie na luksusowy samochód z podniesionym prześwitem, dużą mocą pod maską i napędem na cztery koła. Niewykluczone, że samochód w ogóle nie trafi na rynek europejski.

To już drugie podejście do modelu RS6 Allroad w wykonaniu Audi. Pierwsze sugestie o takiej wersji pojawiły się pod koniec 2015 roku, ale nie znalazła się odpowiednia liczba chętnych. Niemiecki producent przełożył plany. Produkcja takiego samochodu nie byłaby kosztowna. Wersje Allroad różnią się podniesionym zawieszeniem, mocniejszymi felgami oraz nakładkami na błotnikach i pod zderzakami.

Więcej o: