Honda Civic X | Na razie tylko w USA

Już we wrześniu nowa Honda Civic trafi do amerykańskich salonów. Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia nowego japońskiego kompaktu

Nowa Honda Civic sedan | Tylko dla Ameryki Północnej

Wbrew pozorom amerykańska premiera nowego Civika w odmianie hatchback jest z europejskiego punktu widzenia ważna. Auto wyraźnie nawiązuje stylistyką do swojej koncepcyjnej wersji . Można być prawie pewnym, że Civic, który trafi na rynki Europy, będzie wyglądał identycznie (nie licząc drobnych detali wynikających z amerykańskiego prawa).

Honda obiecuje, że nowy Civic będzie liderem segmentu pod względem przestrzeni w kabinie i w bagażniku. Pojemne wnętrze obecnej generacji każe przypuszczać, że nie są to jedynie obietnice bez pokrycia. Japoński kompakt ma się też doskonale prowadzić.

Inżynierowie Hondy zafundowali Civikowi wielowahaczowe zawieszenie; dietę, która podobno znacząco obniżyła masę; sztywne nadwozie, przekładające się na zachowanie auta w zakrętach i nowe silniki. 1.5-litrowy benzyniak z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem w amerykańskiej specyfikacji generuje 176 KM i 220 Nm. Na razie nie wiadomo, jaką moc i moment rozwinie jego europejski odpowiednik. Do wyboru będą skrzynie manualna oraz bezstopniowe CVT.

Wizytówką nowego Civika mają być nie tylko perfekcyjne prowadzenie i przestronna kabina, ale również bezpieczeństwo. W USA standardem będą m.in. system antykolizyjny, asystent pasa ruchu i aktywny tempomat.

Data europejskiej premiery nie jest jeszcze dokładnie znana. Prawdopodobnie będzie to przyszły rok.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R | Nowa generacja szybciej, niż się spodziewaliśmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.