Audi Q5 | Milionowy egzemplarz w europejskiej fabryce

Fabryka Audi w Ingolstadt świętuje kolejny kamień milowy - z taśmy produkcyjnej właśnie zjechało Audi Q5 o numerze 1 000 000. To potężna wersja SQ5

Akcja serwisowa w Audi | Problem z poduszkami w Q7

Audi Q5 zadebiutowało w 2008 r. Na początku sierpnia z fabryki w Ingolstadt wyjechał jubileuszowy egzemplarz o numerze 1 000 000. To błękitne (kolor Sepang) Audi SQ5. Trafi do rodziny w Niemczech. W podstawowej wersji sportowego SUV-a pod maską pracuje trzylitrowa V-szóstka TDI o mocy 326 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka? 5,1 sekundy.

Audi Q5 to prawdziwa lokomotywa naszego sukcesu. Właśnie dlatego jestem naprawdę dumny, że ten produkowany w Ingolstadt SUV stał się tak wielkim "magnesem" na klientów. Milion egzemplarzy Audi Q5 to mistrzowskie osiągnięcie naszej załogi. Osiągnęliśmy to z wielkim zaangażowaniem i wspólnym wysiłkiem. - mówi Albert Mayer, dyrektor fabryki Audi w Ingolstadt.

Ingolstadt świętuje wyprodukowanie milionowego egzemplarza SUV-a, ale to nie jedyna fabryka, gdzie Q5 jest produkowane. Auto powstaje również w Chinach (Changchun) oraz Indiach (Aurangabad). Łączna sprzedaż modelu na całym świecie to już 1,6 miliona.

W ubiegłym roku Audi sprzedało łącznie 266 968 egzemplarzy Q5 - to wynik lepszy o 8% w porównaniu z rokiem 2014. W tym również Audi notuje wzrosty: po półroczu to 4,7%. Audi Q5jest liderem klasy premium w swoim segmencie. Szczególnie silną pozycję ma w Chinach, Niemczech oraz USA. Również w Polsce to po Q5 najczęściej sięgają klienci, szukając luksusowego SUV-a klasy średniej.

Już niedługo powinniśmy zobaczyć zupełnie nową generację Audi Q5.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi SQ5 TDI plus | Test | Połączyć wodę z ogniem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.