Tesla Model R | Auto, które jeszcze długo nie powstanie

Niedawno ogłoszony plan Elona Muska nie przewiduje poszerzenia portfolio Tesli o supersamochód. A szkoda, bo auto mogłoby wyglądać fenomenalnie

Galeria | Pickup Tesli | Kolejny model w drodze

"Zdjęcia", które można przeglądać w galerii, nie są projektami Tesli. To wizja artysty. Jego prace można podziwiać na facebookowym profilu YasidDesign .

Supersamochód Tesli o roboczej nazwie Model R nie ma najmniejszych szans na powstanie w najbliższym czasie. Dlaczego? Nie przewiduje go niedawno ogłoszony przez Elona Muska plan ekspansji amerykańskiej marki. W najbliższych latach Tesla skupi się na potencjalnie najbardziej dochodowych gałęziach branży motoryzacyjnej. Na pierwszym miejscu wymieniany jest m.in. transport publiczny. Musk nawet nie zająknął się na temat supersamochodu. Jest jednak nadzieja.

Prędzej czy później Tesla będzie musiała opracować tego typu samochód. Porsche od kilku lat bardzo intensywnie pracuje nad w pełni elektrycznym sportowcem. Amerykańska marka, chcąc udowodnić, że jest światowym liderem napędów elektrycznych, nie będzie mogła pozostać w tyle. Tym bardziej, że chorwacki Rimac już pokazał, że supersamochód i prąd nie są antonimami.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model Y | Tak może wyglądać nowe auto Tesli

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.