Porsche Panamera Sport Turismo | Sportowe kombi zadebiutuje jesienią

To już pewne - Panamera w wersji shooting brake trafi do produkcji. Nadjeżdża kolejny hit Porsche

Porsche 911 R | Złota inwestycja

Fani Porsche kręcili nosem, gdy światło dzienne ujrzał projekt pierwszego SUV-a w historii marki. "To już nie jest prawdziwe Porsche" - grzmiała sieć. Gdy Cayenne okazał się wielkim marketingowym hitem, wyprowadzając niemiecką markę z bardzo słabej kondycji, głosy niezadowolenia zdały się mniej słyszalne. Panamera była kolejnym niepasującym do portfolio Porsche modelem. I również okazała się strzałem w dziesiątkę. Krytyków jej wyglądu ubyło po premierze najnowszej generacji modelu, który całymi garściami czerpie ze stylistyki 911. Po premierze odmiany Sport Turismo nawet wierni fani niemieckiej marki powinni spojrzeć na ten model nie tylko jak na wabik mający przyciągnąć do salonów nowych klientów, ale i piękne, pełnoprawne Porsche.

Koncepcyjne Porsche Panamera Sport Turismo debiutowało w 2012 roku. Jego wygląd dawał nadzieję wszystkim tym, dla których patrzenie na ówczesną Panamerę nie należało do zbyt przyjemnych zajęć. Koncept pozbawiony szpetnego garbu zapowiadał nie tylko nowy typ nadwozia, ale i nową generację modelu. Przyszło czekać na nią aż cztery lata, ale było warto. Nowa Panamera wygląda bardzo dobrze. Jeśli Sport Turismo będzie utrzymane w tym samym klimacie, Porsche może spodziewać się kolejnego marketingowego hitu. A nie tak dawno oficjele niemieckiej marki twierdzili, że auto nie dołączy do gamy. Zaprzeczył temu dr Gernot Dollner, dyrektor produktowy Panamery, potwierdzając jednocześnie, że nowa odmiana Panamery trafi do produkcji.

To nie koniec niespodzianek od Porsche. Niemcy pokażą auto już jesienią na Salonie Samochodowym w Paryżu. Sportowe kombi będzie dostępne z przedłużonym rozstawem osi. To ukłon przede wszystkim w kierunku rynków azjatyckich. Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale można być wręcz pewnym, że zdecydowana większość rozwiązań zostanie przeszczepiona ze standardowej Panamery.

Zdjęcia w galerii prezentują koncepcyjną wersję Panamery Sport Turismo.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera 2016 | Pod każdym względem lepsza

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.