Galeria | Papież Franciszek wybrał Volkswagena Golfa Sportsvana

Papież Franciszek słynie ze swojej skromności. Dlatego podczas pielgrzymki z okazji Światowych Dni Młodzieży, głowa kościoła jeździ praktycznym Golfem Sportsvanem

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

Cztery granatowe Volkswageny Golfy Sportsvany dostały zaszczytne zadanie. To właśnie w jednym z minivanów głowa kościoła będzie jeździć po Małopolsce i Śląsku. Papież odwiedzi nie tylko Kraków i Brzegi, gdzie mają miejsce główne obchody Światowych Dni Młodzieży. W planie jest także wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i klasztorze na Jasnej Górze.

Papież Franciszek - w swoim stylu - zażyczył sobie Golfa Sporstvana w podstawowej wersji wyposażenia. Jedynym dodatkiem są... dywaniki. Jedyną cechą charakterystyczną samochodu są okolicznościowe tablice rejestracyjne: K1/K2/K3/K4 POPE.

Volkswagen Golf Sportsvan, którym po Polsce jeździ Franciszek, zostanie po pielgrzymce wystawiony na aukcję. Wszystkie wpływy z licytacji będą przekazane na konto we4charity.com. Zbiórka ma szczytny cel - zakup mobilnej kliniki, na którą potrzeba 700 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździli papieże? Przegląd papamobile

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.