Graham - człowiek, który przeżyje każdy wypadek

Jeśli ewolucja sprawi, że człowiek będzie w stanie wyjść bez szwanku z każdego wypadku, ludzie będą wyglądali tak jak Graham

Ile kosztują nas wypadki?

Graham to interaktywna rzeźba stworzona na potrzeby australijskiej kampanii bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej twórcami są rzeźbiarka Patricia Piccinini, chirurg urazowy Christian Kenfield i ekspert w dziedzinie badań zderzeniowych David Logan. Twierdzą oni, że Graham jest "jedyną osobą zaprojektowaną tak, by przetrwać na naszych drogach". Jego wygląd może szokować, ale nie jest przypadkowy.

Graham nie ma szyi, co oznacza, że podczas wypadku nie może złamać karku. Gruba warstwa tłuszczu na twarzy chroni nos i uszy, a poduszki powietrzne pomiędzy żebrami uniemożliwiają ich złamanie. Rzeźba ma też grubszą niż człowiek skórę, a jej kolana mogą wyginać się w każdym kierunku.

Mutanta wykonano z silikonu, włókna szklanego, żywicy i ludzkich włosów. Jest główną atrakcją wystawy w State Library of Victoria. Graham pozostanie tam do 8 sierpnia. Później ruszy w podróż po kraju, promując bezpieczną jazdę.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Spowodujesz wypadek po alkoholu, zapłacisz za leczenie ofiar

INNE LINKI:

Jak nie być ofiarą na drodze | 20 rad jak unikać wypadków

Pieszy | Co trzecia ofiara wypadku drogowego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.