AM-RB 001 | Nowa definicja supersamochodu

Określenie "supersamochód" zaczyna się dewaluować, gdy do gry wchodzą dużo mocniejsze maszyny. Aston Martin i Red Bull pracują nad ekstremalnym modelem o nazwie AM-RB 001, który ma wprowadzić nowy ład w segmencie

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział

Miesiąc temu podczas Grand Prix w Monako odbyło się zamknięte spotkanie w bardzo ekskluzywnym gronie, gdzie zaprezentowano projekt nowego hipersamochodu nad którym pracują specjaliści z obu firm. Potencjalnym klientom zaprezentowano wtedy projekty wykonane z plastiku i gliny, ale producent twierdzi, że projekt ukończono w 70-80 procentach. W pełni funkcjonalna wersja będzie musiała przejść wszystkie niezbędne testy homologacyjne.

Właśnie zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcia. Znajdziecie je w wysokiej rozdzielczości w naszej GALERII . AM-RB 001 powinien być gotowy do jazdy już w przyszłym roku, po serii testów do pierwszych klientów trafi w 2018.

Twórcy zapowiadają, że nowy model  będzie ekstremalny pod wieloma względami. Auto powstanie w liczbie 99 egzemplarzy i będzie dostępne tylko na wybranych rynkach ze względu na przepisy. Powstanie też 25 AM-RB 001 w specyfikacji torowej - wyścigówki mają być równie szybkie co prototypy LMP1 znane z Le Mans.

Detale techniczne są jeszcze tajemnicą, ale szef marki Aston Martin zdradził, że nowy model będzie wyposażony w silnik montowany centralnie. Najprawdopodobniej będzie to potężna V-dwunastka. Motoryzacyjnych purystów ucieszy fakt, że najczęściej mówi się o jednostce wolnossącej.

Inne źródło donosi, że nacisk postawiono na masę oraz wydajność, co może wykluczać zastosowanie hybrydowego układu napędowego. Nowy hipersamochód ma ważyć mniej niż tonę i będzie mniejszy niż McLaren P1, ale zaoferuje dużo lepszy współczynnik mocy do wagi niż Koenigsegg One:1.

Na razie wiadomo tylko, że szacowana cena jednego egzemplarza modelu AM-RB 001 wyniesie pomiędzy 2-3 mln funtów. Oficjalna premiera modelu nastąpi nie prędzej jak w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Ekstremalny drift | 1000-konna Toyota i śmigłowiec

INNE LINKI

Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Najlżejszy i najmocniejszy Aston Martin GT8

Nowy pojazd Red Bulla | Impreza w każdych warunkach

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.