Aston Martin Vanquish Zagato trafi do produkcji!

Zaprezentowany podczas niedawnego Konkursu Motoryzacyjnej Elegancji w Villa d'Este Vanquish Zagato zachwycił niesamowitym wyglądem. Aston ogłosił właśnie, że auto nie zakończy swojej kariery na etapie konceptu
Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków

Koncepcyjny Vanquish został zaprojektowany w siedzibie studia stylistycznego Zagato, w Mediolanie. Włosi wzięli się za wygląd, a Brytyjczycy odpowiadają za techniczną stronę projektu. Vanquish Zagato oficjalnie zadebiutował podczas Concorso d'Eleganza Villa d'Este.

Za napędzanie Astona odpowiedzialna jest 5,9-litrowa V-dwunastka. Standardowa moc 568 KM została lekko podkręcona i włosko-brytyjski Vanquish ma teraz 592 KM. Producent nie pochwalił się osiągami, ale nie one są w tym superaucie najważniejsze.

Zagato upiększyło Vanquisha w swoim stylu. Nie mogło więc zabraknąć charakterystycznych dla studia elementów jak dach z dwoma wybrzuszeniami i grill złożony z małych literek "Z". Po wizycie w Mediolanie sylwetka Vanquisha stała się jeszcze dynamiczniejsza, a auto przyciąga wzrok niesamowitymi liniami, czterema końcówkami wydechu i olbrzymimi kołami. W naszej galerii znajdziecie zupełnie nowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Aston Martin Vanquish Zagato

Początkowo przepiękny Aston Martin Vanquish miał być tylko konceptem, ale olbrzymie zainteresowanie sprawiło, że Brytyjczycy zmienili zdanie. Aston Martin właśnie ogłosił, że wraz z Zagato wyprodukuje 99 egzemplarzy niesamowitego coupe. Wszystkie 99 Astonów już zostało kupionych... i to pomimo kosmicznej ceny, która wynosi 730 000 dolarów, czyli prawie 3 miliony złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin DB11 | Zupełnie nowy rozdział

Aston Martin DB11

INNE LINKI

Aston Martin V12 Vantage S dla motoryzacyjnych purystów

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą "hipersamochód"

Bentley Mulsanne | Jeszcze więcej luksusu

Jaguar F-Pace | Ceny w Polsce | Pierwszy SUV Jaguara od 199 tys. zł