Tuning | Ford Mustang | Hennessey tuninguje legendę

Firma Hennessey obchodzi w tym roku 25. urodziny. Z tej okazji przygotowano specjalną edycję Forda Mustanga GT, który legitymuje się mocą 800 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy

Jadowity Hennessey znowu podgryza Bugatti Veyrona

Specjaliści od tuningu w firmie Hennessey nie znają granic. Na ćwierćwiecze istnienia przygotowali pakiet dla Mustanga GT o nazwie HPE800. Powstanie tylko 25 takich egzemplarzy, ale każdy z nich będzie mógł poszczycić się mocą 804 KM oraz gigantycznym momentem obrotowym o wartości 880 Nm. Co ważne, pakiet jest przystosowany zarówno dla wersji coupe i kabrio, ale również dla skrzyni automatycznej i manualnej.

Pakiet HPE800 to ewolucja zestawu HPE700 i HPE750. Tym razem dołożono sprężarkę mechaniczną o pojemności 2,9 litra, która współpracuje z silnikiem 5.0 V8. Dodatkowo zmieniono standardowy układ dolotowy na karbonowy, zmieniono wydech, dołożono nowe pompy paliwa i wtryski.

To wystarczyło żeby maksymalna moc wykazana na hamowni wynosiła 804 KM. Dzięki temu auto rozpędza się do setki w nieco ponad trzy sekundy, a jego prędkość maksymalna to 335 km/h.

Przy takim zastrzyku mocy trzeba zmienić również układ hamulcowy. W Mustangu od Hennessey zainstalowano 15-calowe tarcze Brembo, które spokojnie wyhamują stalowego rumaka z wysokich prędkości. Przy okazji obniżono zawieszenie oraz poprawiono aerodynamikę instalując przedni splitter, nakładki na progi oraz spojler na tylnej klapie.

Producent nie zdradził, ile będzie kosztować przeróbka Mustanga GT do ekstremalnej wersji.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang GT | Pierwsza jazda | I tak go pokochasz

INNE LINKI

Wideo | Tak nie jeździ się Fordem Mustangiem

Olbrzymie zainteresowanie Fordem GT

Ford Kuga Vignale | Ford atakuje klasę premium

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.