Nissan Kicks | Crossoverów nigdy dość!

W Brazylii właśnie zadebiutował zupełnie nowy crossover. Nissan nie zdejmuje nogi z gazu i chce potwierdzić swoją dominację w tym segmencie

Nissan Navara z silnikiem GT-R

Nissan Kicks na razie będzie sprzedawany tylko w Kraju Kawy. Produkcja nowego crossovera ruszyła w brazylijskich zakładach marki Resende Industrial Complex. W fabryce już powstają dwa modele: Versa oraz March (Micra). Uruchomienie produkcji crossovera wiąże się z inwestycją 192 milionów dolarów i zatrudnieniem 600 nowych pracowników.

To model dedykowany rynkowi południowoamerykańskiemu. Dlaczego poświęcamy mu tyle miejsca? Nissan już kilkukrotnie wspominał, że docelowo będzie to model globalny. Po sukcesie w Ameryce Łacińskiej (Nissan jest bardzo pewny siebie), Kicks ma rozpocząć podbój kolejnych zakątków Kuli Ziemskiej. Możliwe więc, że kiedyś Kicks pojawi się także w Europie. Auto będzie jedną z motoryzacyjnych twarzy zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Nissan Kicks to crossover, który wpisuje się w lukę pomiędzy Jukiem a Qashqaiem. Mierzy 1,8 m szerokości, 1,6 m wysokości, 2,62 m rozstawu osi oraz 4,30 m długości. Bracia mają odpowiednio 4,14 m i 4,39 m długości.

Auto prawdopodobnie zadebiutuje na rynku z 1,8 litrowym benzyniakiem - wciąż czekamy na dokładne dane techniczne jednostki napędowej.

W Brazylii Nissan uruchomił specjalną stronę internetową , na której można zobaczyć zdjęcia z Instagrama z nowym crossoverem w roli głównej. Przy Kicksie pozują Brazylijczycy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-4 | Na razie tylko Chin

INNE LINKI

Nissana Armada | Amerykański Patrol

Boisz się tanich diesli ? Tych możesz być pewny

Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.