Autonomiczne Volvo ruszają na drogi Wielkiej Brytanii

Volvo to jeden z liderów autonomicznego wyścigu zbrojeń. Szwedzi właśnie wdrażają pilotażowy program jazdy autonomicznej na drogach Wielkiej Brytanii

Od 2020 nikt nie zginie w Volvo

Rozwój samochodów autonomicznych nabiera tempa. Volvo jakiś czas temu zapowiadało, że już w 2020 roku wprowadzi na pokład swoich samochodów system pełnoprawnego autopilota. Plany Szwedów nabierają realnych kształtów. W Wielkiej Brytanii właśnie rusza pilotażowy program jazdy autonomicznej.

W ramach programu Drive me London pierwsze pół-autonomiczne auta wyjadą na drogi Londynu na początku 2017 roku. W 2018 roku ich flota urośnie do 100 pojazdów. Będzie to największy program samochodów autonomicznych odbywający się w normalnym ruchu w dziejach brytyjskiej motoryzacji. Volvo będą sprawdzane i testowane w prawdziwym miejskim ruchu w jednym z największych europejskich miast.

Według Volvo, wprowadzenie na rynek samochodów autonomicznych wpłynie na zwiększenie płynności ruchu, zmniejszy emisję szkodliwych substancji i znacznie poprawi bezpieczeństwo na drogach.

Samochody autonomiczne oznaczają ogromny postęp w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach - powiedział prezes Volvo Car Group - Hakan Samuelsson. Im szybciej takie auta trafią na ulice, tym szybciej będziemy w stanie skuteczniej chronić życie uczestników ruchu.

Program autonomicznych samochodów jest jednym z ważniejszych filarów bardzo ambitnych planów szwedzkiego producenta. Przypomnijmy, marka zapowiedziała, że już od 2020 nikt nie zginie na pokładzie Volvo.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewczyna i samochód | Justyna i Volvo XC90

INNE LINKI

Volvo 480 | Test | Turbożaba

Pierwsze wieści o nowym Volvo XC60

Wideo | Volvo FH16 | 20 przyczep i 750 ton

Volvo V40 po faceliftingu | Ceny w Polsce | Konkurencja ma się czego obawiać

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.