Koniec kombi od Jaguara | Nowe informacje: Nagły zwrot akcji!

Jaguar XF Sportbrake był ostatnim samochodem o nadwoziu kombi wyprodukowanym przez Jaguara. Taka decyzja zapadła kilka dni temu w centrali brytyjskiej marki [27.04.2016 r] Okazuje się, że media uśmierciły kombi JAGA przedwcześnie

Jaguar F-Pace | Ceny w Polsce | Pierwszy SUV Jaguara od 199 tys. zł

Te rewelacje potwierdził szef designu marki, Ian Callum, który w rozmowie z Automotive News Europe poinformował, że rynek samochodów o nadwoziu kombi cały czas się kurczy, co sprawia, że coraz ciężej uzasadnić takie modele w gamie. Dodał też,  że największe zainteresowanie takimi modelami jest w Europie, ale klienci wybierają modele od konkurencji (Audi, BMW, Mercedes).

W połączeniu z brakiem zainteresowania takimi modelami w Wielkiej Brytanii, Jaguar zdecydował się porzucić plany stworzenia wersji kombi dla modeli takich jak XE czy nowej generacji XF. Mimo wszystko brytyjska marka nigdy nie miała w swojej gamie zbyt wiele modeli o takim nadwoziu. Wcześniej takim modelem był model X-Type Estate, który zadebiutował w 2004 roku. Auto bazowało na Fordzie Mondeo trzeciej generacji. Poprzednia generacja modelu XF w wersji Sportbrake wchodziła na rynek, gdy sprzedaż samochodów kombi w tym segmencie stanowiła prawie jedną trzecią sprzedaży.

Zamiast tego firma zamierza skupić się na swoim najnowszym modelu z klasy SUV, czyli F-Pace. Brytyjczycy liczą, że ten model wypełni lukę po samochodach o nadwoziu kombi. Klienci wybierają SUV-y także na kluczowych dla Jaguara rynkach w USA czy Chinach.

AKTUALIZACJA 27.04.2016 r

Zwrot akcji! Cytowany przez Automotive News szef designu marki, Ian Callum, postanowił sprostować słowa dziennikarzy. Okazuje się, że Jaguar wcale nie zamierza uśmiercać swoich kombi, a krzyżyk postawiono jedynie na XE Sportbrake. Inne kombiaki JAGA są bezpieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

Najczęściej kupowane samochody w Europie | Hossa na Starym Kontynencie

INNE LINKI

Jaguar F-Type SVR | Mocy przybywaj!

Po wizycie w Lumma Design Jaguar F-Pace nabrał mocy i wyraźnie spuchł

Jaguar Land Rover | Fabryka jednak na Słowacji

Jaguar XF 2.0D | Pierwsza jazda | Dorosły kocur w modnym stylu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA