Salon Pekin 2016 | Zupełnie nowe Renault Koleos | Trafi do Europy?

Na zbliżających się pekińskich targach zobaczymy kilka dużych SUV-ów. Do sieci właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia nowego Renault Koleosa. Już niedługo auto powinno trafić na Stary Kontynent [Aktualizacja] Renault pokazało nowe zdjęcia dużego SUV-a

Renault Kadjar | Ceny w Polsce | Bliźniak Qashqaia

Oficjalna prezentacja Koleosa odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Pekinie. Dni prasowe rozpoczną się już 25 kwietnia, ale na chińskich forach już pojawiły się zdjęcia nowego Renault Koleos.

Technicznie Koleos jest bratem bliźniakiem Nissana X-Traila. Bazuje na tej samej platformie koncernu Renault-Nissan Alliance CMF (Common Module Family). Oba SUV-y mają identyczny rozstaw osi - 2 705 mm. Koleos jest jednak trochę większy od krewniaka z Nissana - długość Renault to 4 672 mm (+31 mm), a szerokość 1 843 mm (+23 mm).

Stylistycznie nowy Koleos wcale nie czerpie z innych SUV-ów marki jak Captur czy Kadjar. Inspiracją dla projektantów był Renault Talisman. Ba, chiński Koleos wręcz wygląda jakby to właśnie Talisman był głównym dawcą organów. Limuzynę i SUV-a łączą identyczny grill, przetłoczenia, LED-owe przednie światła z charakterystyczną łezką opadającą w dół zderzaka, a także wydłużone, ciągnące się wszerz prawie całej klapy bagażnika tylne reflektory.

Kierowcy z Państwa Środka będą mieli do wyboru dwie jednostki silnikowe. Rolę bazowej ma pełnić benzynowy czterocylindrowiec o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM. Półkę wyżej znajdzie się większy, 2,5-litrowy motor o mocy 186 KM. Silniki będzie można sparować z 6-biegową ręczną skrzynią albo automatem. Standardowo moc trafia na przód, ale, według pierwszych zapowiedzi, za dopłatą w obydwu wersjach silnikowych będzie dostępny napęd 4x4.

Nowe Renault Koleos ma być modelem globalnym, możemy się więc go spodziewać w najbliższej przyszłości również w Europie (oczywiście po drobnych zmianach, zapewne z innymi silnikami). Nie wiadomo jednak, czy na Starym Kontynencie będzie się nazywał Koleos. Coraz częściej pojawiają się informacje, że w naszym zakątku świata Koleos zostanie przechrzczony na Maxton. Nowa nazwa ma oznaczać nową erę Renault w segmencie dużych SUV-ów.

Aktualizacja 25.04.2016 r.

Renault podczas oficjalnej prezentacji podczas Salonu Samochodowego w Pekinie zaprezentowało zdjęcia nowego, dużego SUV-a. Auto jest już gotowe na podbój Chin. Lada chwila ruszy także do innych krajów. Wiemy, że Koleos (niekoniecznie pod tą nazwą) trafi do sprzedaży w 80 krajach.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Kaptur | Nowy rosyjsko-francuski SUV

INNE LINKI

Renault Megane | Pełny cennik | Tańsze niż konkurencja

Renault Scenic | Lubiany minivan po raz czwarty

Prototypy | Nowy duży SUV Volkswagena przyłapany

Nowa Insignia już za rok?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.