Prototypy | Nowy duży SUV Volkswagena przyłapany

Na drogach Arizony przyłapano dużego SUV-a Volkswagena. Auto wygląda na gotowe do produkcji. Powinniśmy zobaczyć je bez kamuflażu podczas oficjalnej prezentacji jeszcze w tym roku
Teaser SUV-a Volkswagena Kolejny nowy SUV Volkswagena | Potężna hybryda?

Wobec afery Dieselgate koncern VAG musiał zmienić swoją strategię. Niemcy postanowili, że przyszłość należy do dwóch kierunków. Po pierwsze, Volkswagen chce odważnie postawić na przyjazne środowisku samochody elektryczne i hybrydowe. Pod drugie, VAG zamierza uderzyć w szeroko pojęty segment SUV-ów i crossoverów. Zwłaszcza w temacie SUV-ów z Wolfsburga ostatnio zrobiło się bardzo głośno.

Przyłapany na zdjęciach szpiegowskich w Arizonie duży Volkswagen to produkcyjna wersja konceptu CrossBlue (debiutował w 2013 roku w Detroit). To duży, siedmioosobowy SUV, który na rynku zmierzy się m.in. z Fordem Explorerem oraz Toyotą Highlander i ma być wyraźnie tańszy od Touarega. CrossBlue mierzył 4986 mm długości, 2014 mm szerokości i 1732 mm wysokości. Duży SUV powstał na modułowej platformie koncernu MQB.

Nowy SUV tworzony jest z myślą o rynku amerykańskim. Dlatego ostateczna część testów odbywa się w Arizonie, a produkcja zostanie prawdopodobnie umiejscowiona w zakładach koncernu w Chattanooga, w Tennessee. Na razie Volkswagen nie wspominał o pojawieniu się modelu na Starym Kontynencie, ale też nikt nie dementował takich plotek.

NAIAS Detroit 2013 - Volkswagen CrossBlue Concept

Nie wiemy, jaka jednostka drzemie pod maską prototypów. W koncepcie był to turbodiesel TDI. Jednak wobec Dieselgate możemy być prawie pewni, że amerykański VW nie zdecyduje się na umieszczenie diesla w produkcyjnej wersji. Na pewno nie przy premierze. Na początek powinniśmy się spodziewać raczej silników benzynowych i hybryd, gdzie jednostki TSI będą współpracować z motorami elektrycznymi.

W galerii zamieszczamy także zdjęcia koncepcyjnego CrossBlue

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan | Ceny w Polsce | Może być hit

Nowy Volkswagen Tiguan (2016)

INNE LINKI

Volkswagen Touareg po liftingu w polskich salonach

Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Fiat Mobi | Crossover w rozmiarze XS

Zdjęcie AEZ Valencia 7x16 5x100 ET35 Zdjęcie Dezent L 7x16 5x120 ET43 Zdjęcie Dezent L 6,5x16 5x112 ET50
AEZ Valencia 7x16 5x100 ET35 Dezent L 7x16 5x120 ET43 Dezent L 6,5x16 5x112 ET50
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Czy nowy VW Touareg będzie mógł konkurować z SUV-ami marek premium?