Jedyny w swoim rodzaju Bentley Continental GT V8 S

Sir Peter Blake i Bentley przygotowali wyjątkowego Continentala. Tzw. Art Car zostanie wystawiony na aukcji, z której pieniądze pójdą na cele charytatywne

Jeszcze mocniejszy Bentley Continental GT Speed

Peter Thomas Blake to brytyjski malarz, który specjalizuje się w pop-arcie. Jednym z najsłynniejszych dzieł Brytyjczyka jest okładka albumu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band Beatlesów.

Blake postawił na ciekawą mieszankę kolorów. Podwozie i dół auta pozostało nienaruszone - to tradycyjny, kultowy już kolor British Racing Green. Kontrastuje z nim dominujący niebieski kolor St Luke's Blue. Największy kolorowy miszmasz to jednak przód Bentleya - maska jest żółta (Continental Yellow) i wymalowano na niej wielkie czerwone serce (St James Red). Nie sposób również przejść obojętnie obok różowej obwódki wokół grilla.

We wnętrzu artysta także postawił na istną symfonię kolorów. I tak każde siedzenie ma inną barwę. Oczywiście nie zabrakło oznaczeń tej wyjątkowej wersji (na progach i zagłówkach).

Technicznie to w dalszym ciągu Continental GT V8 S. Pod maską pracuje więc 4-litrowa V-ósemka o mocy 520 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki takiej mocy Bentley rozpędza się do pierwszej setki w 4,5 sekundy i osiąga 291 km/h prędkości maksymalnej.

Wyjątkowy Continental trafi pod młotek podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood 24 czerwca. Pieniądze z aukcji trafią na cele charytatywne.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach

INNE LINKI

Bentley Mulsanne | Jeszcze więcej luksusu

Nowa era w świecie SUV-ów | Bentley Bentayga trafił do pierwszego klienta

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Jaguar F -Type SVR | Mocy przybywaj!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.