Nie będzie nowych Mazd MPS

Zła wiadomość dla wszystkich fanów sportowych modeli Mazdy. Japoński producent nie zamierza wprowadzać na rynek w najbliższym czasie Mazdy3 i Mazdy6 oznaczonych jako MPS. Czy producent zmieni zdanie?

Mazda 6 2.2 Skyactive-D AWD | Test | Ostatnie takie kombi?

Wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się wersji MPS dla Mazdy3 i Mazdy6 w obecnej generacji. Nie oznacza to jednak, że producent całkowicie porzucił pomysł wprowadzenia na rynek mocniejszych wersji. Klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ takie samochody pojawią się dopiero przy okazji kolejnej generacji.

W międzyczasie japoński producent zamierza skupić się na wykorzystaniu potencjału drzemiącego w silnikach Skyactiv i budowie kolejnej generacji tych jednostek. Pierwsze modele wyposażone w takie silniki pojawią się dopiero w 2017 roku. Dopiero później inżynierowie Mazdy skupią się na pracach przy mocniejszych modelach.

Pierwsze wzmianki o modelu Mazdaspeed3 pojawiły się w zeszłym roku we Frankfurcie. Jednak do tej pory japoński producent nie przedstawił żadnego konkretu. Według informacji, które pojawiły się wcześniej, auto miało być wyposażone w pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra. Motor z turbodoładowaniem dysponowałby mocą 295 KM, które byłyby przekazywane na wszystkie koła.

Dotychczasowa generacja Mazdy3 pojawiła się w 2014 roku. Zatem przyszłe wcielenie tego modelu objawi się publiczności nie wcześniej jak w 2020 roku. Zatem na model MPS przyjdzie nam poczekać co najmniej pięć lat.

Na pocieszenie dla klientów, którzy poszukują sportowych emocji, od kilku miesięcy dostępna jest nowa Mazda MX-5, która zgarnęła tytuł World Car of the Year, a w Nowym Jorku zadebiutowała w koncepcyjnej wersji RF.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 RF | Czas na sztywny dach

INNE LINKI:

Mazda wskrzesi silnik Wankla

Mazda CX-9 w Europie? "Jest taka możliwość"

Wideo | 1500-konna Mazda MX-5 driftuje na torze

Mazda Koeru | Nowy crossover

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA