Prototypy | Alfa Romeo szykuje SUV-a

Wszyscy fani samochodów ze "scudetto" na masce oczekują pierwszego w historii SUV-a tej marki. Zamaskowany egzemplarz został niedawno przyłapany przez zagranicznych fotoreporterów. Jednak na razie Alfa Romeo Stelvio nie prezentuje się imponująco

Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?

Wszystko przez bardzo mocny kamuflaż, pod którym skrywa się najprawdopodobniej bliska produkcyjnej wersji Alfa Romeo Stelvio. Pierwszy SUV, a w zasadzie crossover włoskiej marki porusza się już w okolicach fabryki. Wygląda na to, że już niebawem poznamy go w pełnej okazałości. Auto może zadebiutować podczas paryskiego salonu.

Samochód został zbudowany na tej samej płycie podłogowej co model Giulia, ale jego nadwozie będzie miało bryłę typowego crossovera. Mimo mocnego kamuflażu, w przedniej części nadwozia przebija się charakterystyczna "scudetto", czyli grill w kształcie tarczy. Na razie samochód wygląda mało zgrabnie, ale możemy być pewni, że Włosi dopieszczą wszystkie detale. Patrząc na produkcyjną wersję modelu Giulia, możemy oczekiwać równie wysokiego poziomu.

Nie wiemy jeszcze, jakie silniki pojawią się w produkcyjnej wersji Stelvio, ale na pewno nie zabraknie tam jednostki V6 2,9 z podwójnym doładowaniem. Silnik o mocy 505 KM będzie dostępny także w modelu Giulia Quadrifoglio Verde. Poza najmocniejszą jednostką można liczyć na gamę składającą się z silników cztero- i sześciocylindrowych. Nie zabraknie wysokoprężnej alternatywy.

Crossovera od Alfa Romeo pojawi się w salonach nie wcześniej jak w 2017 roku. Nazwa Stelvio jest póki co umowna. Producent nie zdradził oficjalnej nazwy modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulietta QV | Test | Ciągle młoda

INNE LINKI

Alfa Romeo Disco Volante | Bez dachu

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Tesla Model 3 | Najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat

Alfa Romeo Giulietta | Na bazie Giulii i z tylnym napędem?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.