Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?

Dlaczego Alfa Romeo Giulii wciąż nie ma na drogach? Wiele wskazuje na to, że głównym powodem są oblane wewnętrzne testy zderzeniowe
Alfa Romeo Giulia Tak brzmi Alfa Romeo Giulia

Przypomnijmy, przepiękna Alfa Romeo Giulia miała pojawić się w Europie już pod koniec 2015 roku. Jednak nagle Giulia została przesunięta o parę miesięcy, a "końcówka roku 2015" zamieniła się w "połowę 2016". W listopadzie ubiegłego roku, kiedy dotarły do nas te smutne wieści, pisaliśmy, że głównym powodem opóźnienia jest niepewna sytuacja w Chinach. Państwo Środka miało być jednym z najważniejszych rynków zbytu dla Giulii - spowolnienie chińskiej gospodarki zmusiło Alfę do przemyślenia swoich planów. Marka chciała już w 2018 roku sprzedawać 400 000 samochodów rocznie.

Teraz serwis Automotive News rzuca na sprawę zupełnie inne światło. To nie kryzys w Chinach jest głównym winowajcą, a problemy samej Giulii z bezpieczeństwem. Automotive News dotarło do dostawców koncernu Fiat Chrysler Automobiles, którzy stwierdzili, że nowa Alfa nie zdała wewnętrznych testów zderzeniowych i właśnie z tego powodu przesunięto premierę o 6 miesięcy. Co może cieszyć, zarząd FCA podszedł do sprawy bardzo poważnie i nakazał gruntowne przeprojektowanie całej konstrukcji sedana. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów przede wszystkim.

Nie wiemy, jak te problemy wpłyną na inne modele marki. Ambitne plany zakładały, że w 2020 roku oprócz Giulii w salonach Włochów pojawi się jeszcze 7 nowych modeli. Możemy się spodziewać, że one również zostaną przesunięte "na później".

Źródło: Automotive News

Stanowisko FCA

Fiat Chrysler Automobiles nie mogło oczywiście pozostawić takich informacji bez komentarza. Niskie oceny w testach bezpieczeństwa to z pewnością bardzo słaba promocja modelu, który ma rzucić rękawicę Audi, BMW i Mercedesowi. W rozmowie z Road and Track przedstawiciel FCA zaprzeczył doniesieniom Automotive News. Określił je mianem nieprecyzyjnych, pozbawionych szczegółów, niepopartych dowodami i mijających się z prawdą. Zapowiedział też, że produkcja Alfy Romeo Giulia w topowej wersji QV ruszy już na początku drugiego kwartału tego roku. Słabsze wersje pojawią się chwilę później.  Przedstawiciel FCA uspakajał i dementował doniesienia prasy, ale nie wyjaśnił, jaki jest dokładnie powód aż półrocznego opóźnienia.

Źródło: Road and Track

Zobacz także:

Alfa Romeo Giulia | Wyciekła lista silników

Alfa Romeo Giulia

Więcej o:
Komentarze (31)
Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • u-204

  Oceniono 50 razy 34

  Jak widać propaganda niemiecka działa - model jeszcze nie wszedł na rynek a już przyszywa mu się łatkę "niebezpiecznego".

  Niebezpieczna to ona jest - ale dla BMW, Audi, MB.

 • Gość: likeawind

  Oceniono 31 razy 29

  niebezpiecznie piękna

 • Gość: Edi

  Oceniono 27 razy 21

  To nie może być prawda, bo gdyby miała wady konstrukcyjne to na przeprojektowanie potrzeba 5 lat

 • Gość: Jkb

  Oceniono 23 razy 15

  Nie ma żadnych problemów. Alfa zbadała jak wielce to wyczekiwany model i buduje napięcie, to najnowsza przemyślana forma marketingu. Taka reklama da jej sukces

 • niewiemcowybrac

  Oceniono 12 razy 10

  piękna sucz !

 • rafal_rx

  Oceniono 9 razy 5

  Problem jest następujący: w USA iihs wprowadziło test zderzeniowy o nazwie "small front overlap test". Wprowadzono go całkiem niedawno, bo jak się nie mylę w 2014 pojawiły się pierwsze wyniki. I okazało się, że wiele aut, które doskonale wypadało w innych testach, czy to iihs, czy e-ncap, w tym nowym amerykańskim teście wypada blado. I to wszystko w temacie. Ale czytam, że tutaj sami znaffcy piszą komentarze, których wiedza kończy się na pompowtryskach w tdi.

 • Gość: fox

  Oceniono 3 razy 3

  dobrze poczekamy może będzie mnie stać piękny samochód

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 2

  Przepiekna

 • Gość: mck

  Oceniono 1 raz -1

  Powodem opóźnienie jest zapewne włoska "punktualność".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX