Nowa Toyota Prius | Obsesja na punkcie aerodynamiki

Nowa Toyota Prius może pochwalić się nie tylko nowoczesnym napędem hybrydowym, ale także świetnym współczynnikiem Cx i nadwoziem dopracowanym w tunelu aerodynamicznym

Toyota Prius | Co nowego?

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

Inżynierowie Toyoty nie skupiali się tylko na ulepszeniu napędu, ale także jeszcze bardziej dopracowali sylwetkę nowego Priusa. Jak podkreśla Toyota, przy prędkości 100 km/h opór powietrza to aż 70% wszystkich oporów, które musi pokonać silnik. Dlatego im lepszy współczynnik Cx, tym niższe spalanie.

W nowej Toyocie Prius Japończykom udało się osiągnąć rekordowy wynik - Cx w Priusie wynosi tylko 0,24. M.in. dzięki temu Prius pali tylko 3,3 litra benzyny na 100 km.

Współczynnik Cx w poprzednich generacjach hybrydy:

Toyota Prius I - 0,29

Toyota Prius II - 0,26

Toyota Prius III - 0,25

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Już wiemy, jak wygląda konkurent Priusa

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Super Bowl 2016 | Przejażdżka Toyotą Prius

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.