Aston Martin V12 Vantage S dla motoryzacyjnych purystów

Aston Martin robi ukłon w kierunku wszystkich, którym brakowało w V12 Vantage S ręcznej skrzyni. Do oferty właśnie dołącza nowa, 7-biegowa przekładnia

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział

Od tej pory można zamówić Astona Martina V12 Vantage S z klasyczną ręczną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach. Na pokładzie dalej pracuje potężna, 6-litrowa V-dwunastka o mocy 563 KM i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego przy 5750 obrotów na minutę. Osiągi mają pozostać niezmienione.

0-100 km/h - 3,9 sekundy

Prędkość maksymalna - 330 km/h

Oprócz ręcznej skrzyni V12 Vantage na liście opcji pojawi się także pakiet Sport-Plus Pack. Składają się na niego drobne modyfikacje nadwozia i wnętrza. To np. pięć nowych kolorów lakieru, opcjonalne kolorowe akcenty wokół grilla, na lusterkach czy progach, a także 10-ramiennie alufelgi z grafitowym wykończeniem.

Nowości zagościły także do kabiny V12 Vantage. Oprócz drobnicy jak nowe kolory przeszyć i lekka kosmetyka Aston chwali się nową wersją systemu multimedialnego AM z numerem III. Brytyjczycy zapewniają, że zaktualizowany system działa szybciej, wygląda lepiej i oferuje nowe opcje. Przykładowo, nawigacja ma wgrane nowe mapy, sprawniej pokieruje nas do celu i wyświetli dokładne informacje o korkach. Nie zabrakło też integracji ze smartfonami w ramach Apple CarPlay.

W Europie pierwsze Astony Martiny V12 Vantage S z nową skrzynią biegów trafią do klientów w trzecim kwartale tego roku. Za Ocean trafi równa setka nowych Astonów.

ZOBACZ TAKŻE:

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli nowe supersamochody, o których marzy każdy fan motoryzacji

INNE LINKI

Boisz się tanich diesli? Tych możesz być pewny

Lamborghini Centenario | Tak powinien wyglądać supersamochód!

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą "hipersamochód"

Aston Martin RapidE | Czas na elektryka

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.