Skoda Octavia vRS | Kiedy 220 KM to stanowczo za mało

Przedsiębiorstwo tuningowe Revo Technik postanowiło przemienić poczciwą Skodę Octavię w drogowego potwora. Po wizycie w zakładach Revo Octavia ma aż...

Skoda Octavia Scout | Pierwsza jazda | Na rodzinne wyprawy

Większość kierowców nie będzie narzekać na brak mocy w standardowej Skodzie Octavii vRS. Pracujący pod maską dwulitrowy benzyniak generuje 220 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to Octavii rozpędzić się do pierwszej "setki" w 6,8 sekundy i osiągnąć prawie 250 km/h.

Jednak tuner Revo Technik postanowił zabrać poczciwą Octavię na terytorium zarezerwowane dla samochodów pokroju Forda Mustanga V8 oraz BMW M4. Inżynierowie Revo twierdzą, że gdy wyciskali z dwulitrowej jednostki 404 KM, chcieli rzucić rękawicę właśnie tym dwóm autom. To nie pomyłka - Skoda Octavia vRS może się pochwalić 404 KM mocy i 515 Nm maksymalnego momentu obrotowego . Niestety, Revo Technik nie podało jeszcze osiągów podrasowanej Skody, ale możemy się spodziewać, że dodatkowe 184 KM zamienią Octavię w prawdziwą rakietę.

Na razie Revo nie wchodziło jeszcze w inne szczegóły projektu. Wiemy, że tunerzy grzebali nie tylko w silniku. Praktycznie cała Skoda została dostosowana do nowej mocy. Jako przykład podano jeszcze bardziej sportowo zestrojone zawieszenie - ma być naprawdę twardo.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda RS230 | Test | Rzeczywiście sportowa?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.