Rolls-Royce Phantom | Czas na nową generację

Rolls-Royce żegna się powoli z siódmą generacją Phantoma. Epilogiem ponad 13-letniej historii będzie limitowana edycja Phantom Zenith

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Rok 2016 to już ostatni dla siódmej generacji słynnej brytyjskiej limuzyny. Aktualny Phantom pojawił się na rynku w 2003 roku, a marka zdecydowała, że po 13 latach czas na poważne zmiany w klasyku. Ta informacja pokrywa się z ostatnimi plotkami, że firma rozpoczęła poważne prace nad nową aluminiową konstrukcją. Teraz mamy potwierdzenie z samej góry - od 2018 roku wszystkie nowe Rollsy będą zbudowane na jej bazie. Wszystko wskazuje na to, że z nowym Phantomem marka celuje właśnie w rok 2018.

- Jestem dumny i podekscytowany faktem, że w drodze jest już nowy Phantom , współczesny i piękny Phantom spotęgowany przez najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Każdy nowy model Phantoma jest historycznym i ważnym wydarzeniem w dziejach motoryzacji, więc ciężko pracujemy nad udoskonaleniem Phantoma VIII - powiedział Torsten Mueller-Oetvoes, Dyrektor Generalny marki.

Przynajmniej na razie Rolls-Royce nie zamierza tworzyć następców Phantoma Coupe oraz Phantoma Drophead Coupe. Ostatnie egzemplarze tych modeli wyjadą z fabryki w Goodwood w listopadzie 2016 roku. Jednak Rolls-Royce nie zamierza zapomnieć o miłośnikach Coupe i Drophead. Z myślą o nich i kolekcjonerach powstanie specjalna, limitowana do 50 egzemplarzy edycja Zenith Collection.

Przypomnijmy, że oprócz Phantomów Zenith i zupełnie nowego Phantoma VIII, brytyjska marka szykuje się także do swojego debiutu w segmencie SUV-ów i crossoverów. Rolls-Royce eksperymentuje także z w pełni elektryczną limuzyną.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce Dawn | Otwarty na luksus

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.