Renault Scenic | 20 lat | Infografika i duże zdjęcia

Chwila moment i w Genewie zobaczymy zupełnie nowego Scenica. Z tej okazji Renault postanowiło nam przypomnieć, jak zmieniał się lubiany minivan przez 20 lat

Renault R.S. 01 w policyjnym mundurze

Zgodnie z tym, co pisaliśmy wczoraj , Renault szykuje na Genewę dwie duże premiery. Zdecydowanie najważniejszą będzie zupełnie nowa generacja Scenica. Francuzi ostatnio intensywnie odświeżali swoją gamę modelową - pojawiły się nowe generacje Espace, Twingo oraz Megane, a także zadebiutował zupełnie nowy model Talisman. Teraz nadszedł czas na Scenica. W końcu aktualna generacja debiutowała dawno temu - w 2009 roku. W 2013 Scenic doczekał się faceliftingu.

Scenica, jeszcze jako koncept, po raz pierwszy zobaczyliśmy w 1991 podczas targów we Frankfurcie. Na drogi Renault Megane Scenic wyjechał w 1996 roku i z miejsca został uznany za jeden z najlepszych samochodów w kategorii kompaktowych MPV. Klienci cenili jego praktyczność, funkcjonalność i przestronność. Był to idealny wybór dla rodzin z dziećmi. Przez 20 lat obecności na rynku Scenic zyskał grono wiernych klientów, również w Polsce.

Z okazji dwudziestych urodzin i rychłej premiery zupełnie nowej generacji Renault przyszykowało zgrabną infografikę, na której możemy prześledzić, jak zmieniał się Scenic:

Nowy Scenic ma pełnymi garściami czerpać z Renault Espace. Możemy się więc spodziewać modnej, nowoczesnej stylistyki i tego, że Scenic, podobnie jak większy brat, będzie łączył cechy minivana i crossovera. Taka decyzja nie może dziwić - klienci wprost oszaleli na punkcie wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów. Technicznie będzie bazował na nowym Renault Megane. Od hatchbacka pożyczy nie tylko uniwersalną płytę podłogową, ale także jednostki napędowe.

Auto zadebiutuje oficjalnie już podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpoczyna się 3 marca. Będziemy trzymać rękę na pulsie i od razu Was poinformujemy, jeżeli Renault zdecyduje się na wcześniejsze ujawnienie modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Prezentacja Modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.