Volkswagen T1 w nowym wcieleniu

Klasyczny "ogórek" nieprędko pojawi się na drogach. Jednak jeden ze znanych rysowników motoryzacyjnych postanowił stworzyć nowe wcielenie tego samochodu. Koncept nazywa się T1 Revival

VW Transporter | Historyczna edycja specjalna

Kilka miesięcy temu Volkswagen wprowadził do sprzedaży szóstą generację Transportera. Samochód będzie dostępny w sprzedaży jeszcze kilka lat, a w międzyczasie przejdzie planowany face-lifing. Jednak pewien znany projektant samochodów, David Obendorfer, postanowił przygotować własną interpretację klasycznego "ogórka", czyli Volkswagena T1 zbudowanego na bazie aktualnie sprzedawanego modelu.

Koncept o nazwie T1 Revival jest dłuższy o 7 centymetrów od standardowej wersji T6 sprzedawanej w salonach. Jego długość to 4848 mm, szerokość 1983 mm, a wysokość 1905 mm. Wygląd nadwozia jest bardzo unikatowy. Nawiązuje bardzo mocno do klasycznej bryły T1, a tym samym do innego konceptu VW o nazwie Bulli, prezentowanego kilka lat temu na targach.

Mimo nawiązań do klasyka we wnętrzu konceptu jest bardzo futurystycznie, ale przy tym minimalistycznie. Na środku konsoli znajduje się dotykowy wyświetlacz w kształcie tabletu otoczony okrągłymi pokrętłami do sterowania klimatyzacją. Poniżej znajduje się lewarek skrzyni biegów oraz sterowanie hamulcem ręcznym. Na desce rozdzielczej i w jej okolicach pojawiło się wiele chromowanych wstawek.

Na razie nie mam mowy o wprowadzeniu takiego modelu na rynek, ale może któraś z firm tuningowych pokusi się o taki projekt?

ZOBACZ TAKŻE:

Wszystko o | Volkswagen Budd-e

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.