Mercedes ujawnia Night Package dla SLC

Mercedes dopiero co zaprezentował Mercedesa SLC (SLK po faceliftingu, z nową nazwą), a już pokazał opcjonalny, "nocny" pakiet stylistyczny

Mercedes GLS | Król SUV-ów

Niemcy nie zdążyli jeszcze ujawnić wszystkich wersji silnikowych ani cen nowego modelu SLC, a już wzięli się za pokazywanie pakietów stylistycznych. Na pierwszy ogień poszedł elegancki, "nocny" Night Package. Będzie on dostępny dla wszystkich wersji SLC. Czego możemy się po nim spodziewać?

Mercedes SLK już od...

W tańszych wersjach silnikowych (bez dopisku AMG) najważniejszą zmianą będzie charakterystyczna "diamentowa" osłona chłodnicy. Ładniejszy grill zostanie pociągnięty chromem i czernią. Co nie dziwi, biorąc pod uwagę nazwę pakietu, to właśnie czarny kolor odgrywa w Night Package główną rolę. Zostanie nim pomalowanych kilka elementów (np. dyfuzor), a rury wydechowe i 18-calowe felgi zostaną przyciemnione. Klienci, którzy zdecydują się na SLC AMG, dostaną roadstera z ciemnymi wlotami powietrza, lusterkami czy wydechem w kolorze czarnego chromu. Ceny pakietu, jak i całego SLC, powinny zostać ujawnione w połowie stycznia - wtedy Mercedes zaczyna przyjmować zamówienia. Do pierwszych klientów auto trafi na wiosnę 2016.

A co zmieniło się w SLK po wprowadzeniu nowej nazwy?

SLC otrzymał przemodelowane zderzaki, grill, nowe reflektory i agresywniejsze końcówki rur wydechowych. We wnętrzu także nie uświadczymy rewolucji - to ten sam projekt kabiny, tylko lekko odświeżony i poprawiony. Największą zmianą jest porzucenie w topowej odmianie jednostki V8 (w SLK miała 421 KM) na rzecz mniejszej, trzylitrowej "V-szóstki" Twin Turbo, z której wyciśnięto 362 KM i 520 Nm. Wszystkim zainteresowanym dokładnymi zmianami polecamy nasz materiał, gdzie przyjrzeliśmy się wszystkim szczegółom nowego modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SLC | Świeższy wygląd i nowa nazwa

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.