Volkswagen gotowy do rozpoczęcia akcji naprawczej w Europie

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego zaakceptował środki techniczne, jakie Volkswagen zamierza podjąć w celu dostosowania silników EA189 do obowiązujących norm. Chodzi o jednostki o pojemności 1.2, 1.6 oraz 2.0. Akcja naprawcza ruszy już na początku 2016 r.

VW Transporter | Historyczna edycja specjalna

Volkswagen rozesłał już listy do swoich klientów, w których poinformował o nieprawidłowościach w oprogramowaniu wybranych silników. Teraz kierowcy mogą spodziewać się kolejnego pisma, tym razem z zaproszeniem do serwisu. Listy mają być wysyłane z odpowiednim wyprzedzeniem, a klient będzie mógł wybrać pasujący mu termin. W razie potrzeby Volkswagen zapewni klientom bezpłatny transport na czas naprawy.

Zaproszeń na akcję serwisową w pierwszej kolejności mogą spodziewać się właściciele Volkswagenów z silnikami 2.0 - zmiany w ich autach będą wprowadzane już w pierwszym kwartale 2016 r. Kolejna tura to silniki 1.2. W trzecim kwartale ruszy akcja naprawcza jednostek 1.6.

Na czym będzie polegać naprawa?

- W silnikach o pojemności 1.2 i 2.0 zostanie zaktualizowane oprogramowanie, co nie powinno potrwać dłużej niż 30 minut.

- Właściciele Volkswagenów z silnikami 1.6 będą musieli spędzić w serwisie niecałą godzinę. Oprócz aktualizacji oprogramowania w ich samochodach zostanie zamontowany regulator przepływu powietrza bezpośrednio przed przepływomierzem.

Volkswageny po akcji technicznej będą spełniały rygorystyczne normy emisji, które obowiązują w Unii Europejskiej. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że zrobią wszystko, żeby zmiany nie wpłynęły negatywnie na moc, osiągi i zużycie paliwa.

KONKLUZJA AUTORA:

Volkswagen jest coraz bliżej uporania się ze skutkami Dieselgate. Przynajmniej z techniczną stroną afery. W przyszłym roku wszystkie wadliwe Volkswageny w Europie powinny zostać naprawione. Nie wiadomo jednak, jak rozwinie się sprawa odszkodowań dla klientów. Przypomnijmy, dostaną je Amerykanie, ale nie Europejczycy, co nie spodobało się Unii Europejskiej. Nie wiemy też, co z pozwami zbiorowymi , które szykują kierowcy. Ostatnio pisaliśmy o takiej inicjatywie polskich poszkodowanych. Volkswagena czeka trudny rok.

ZOBACZ TAKŻE:

CZAS NA ELEKTRYCZNE VOLKSWAGENY

Volkswagen e-GolfVolkswagen e-Golf fot. Volkswagen | Volkswagen e-Golf

Pierwsi zaproszenia na akcję serwisową mogą się spodziewać właściciele Volkswagenów z silnikami 2.0 - zmiany w ich autach będą wprowadzane już w pierwszym kwartale 2016. Kolejna tura to silniki 1.2. W trzecim kwartale ruszy akcja naprawcza jednostek 1.6.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.