Opel Karl dostaje system multimedialny IntelliLink 4.0

Mały i prosty Opel Karl otrzymał właśnie system multimedialny IntelliLink i system Opel OnStar

Opel Karl | Pierwsza jazda

Karl to najmniejszy model w gamie Opla, należący do segmentu A. Nazwa Karl została nadana na cześć syna Adama Opla. Nowy model ma pięciodrzwiowe nadwozie (droższy Adam jest tylko trzydrzwiowy). Auto mierzy 3,68 m długości. Dla porównania Adam ma 3,7 m, a Corsa blisko 4 m długości. Mimo że z założenia to najprostszy i najtańszy model w ofercie Opla, to auto otrzymało właśnie dwa nowoczesne systemy.

Od teraz centrum dowodzenia małego Opla może pełnić 7-calowy ekran dotykowy systemu IntelliLink 4.0, który bez problemu połączy się ze smartfonami (obsługuje Apple Car Play oraz Android Auto). System daje dostęp do szeregu aplikacji, nawigacji, Internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki itd.

Używany Opel Corsa już od...

Drugi nowoczesny system, który ma zapewniać Karlowi przewagę nad konkurencyjnymi maluchami to oczywiście OnStar, czyli osobisty asystent łączności i usług. Opel OnStar zapewnia użytkownikowi dostęp do szerokiej gamy usług podnoszących bezpieczeństwo i komfort. Przykład? Otwarcie poduszki powietrznej powoduje wysłanie wiadomości alarmowej przez system. Po otrzymaniu takiej wiadomości doradca skontaktuje się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysłane zostaną służby ratunkowe.

Ile te nowości kosztują w polskich salonach?

IntelliLink 4.0 - dostępny w dwóch najwyższych wersjach wyposażenia: w Enjoy za 2200 złotych i Cosmo za 1200 złotych

Opel OnStar - dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: w Enjoy za 1950 złotych oraz najwyższej Cosmo, gdzie klient dostaje go w standardzie, już bez dodatkowych opłat.

KONKLUZJA AUTORA:

Ostatnio mówiło się tylko o nowej Astrze, ale Opel nie zapomniał o swoim najmniejszym aucie. Debiut w Karlu dwóch nowoczesnych systemów to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy szukają prostego, miejskiego samochodu w niewygórowanej cenie. Karl z IntelliLink 4.0 i Opel OnStar będzie jednym z najlepiej wyposażonych maluchów na polskim rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Polski cennik nowego Opla Astra

Opel AstraOpel Astra fot. Opel

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.