Opel szykuje się do produkcji nowego GT

Wszystko wskazuje na to, że Opel zamierza wskrzesić model GT. Debiut jest możliwy całkiem niedługo

Opel Astra | Polskie ceny

Ostatni Opel GT z 2007 roku był dwudrzwiowym roadsterem. Z pierwszych informacji wynika, że nowe wcielenie modelu zadebiutuje jako coupe. Najprawdopodobniej nowy GT będzie bazował na najnowszej generacji Astry, z którą dzieliłby płytę podłogową, konstrukcję i wnętrze. Pod maskę raczej na pewno trafi jakiś mocniejszy motor od tych znajdujących się w ofercie debiutującej Astry.

Używany Opel Astra już od...

Przypomnijmy, że Opel GT nawiązuje do tradycji prawdziwej legendy marki. Opel Experimental GT, czyli sportowe auto o śmiałej stylistyce zadebiutowało w 1965 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Opel zrobił swoim konceptem niemałą furorę, bo chwilę później (w 1968) zaprezentowano jego drogową wersję - znanego do dzisiaj Opla GT. O sukcesie konceptu najlepiej świadczy fakt, że nikt w Oplu nie planował wdrażania go do produkcji, Experimental GT miał być poligonem doświadczalnym dla młodych projektantów, ich przywitaniem ze światem. Wyszedł klasyk - Opel GT.

Nowego Opla GT możemy się spodziewać w przyszłym roku na salonie we Frankfurcie. Niektóre źródła podają, że może to być znacznie wcześniej i GT pojawi się już w marcu, w Genewie. Zobaczylibyśmy wtedy koncept. Zarząd w Rüsselsheim wciąż nie dał zielonego światła produkcyjnej wersji nowego Opla GT. Wszystko zależy od reakcji na prototyp. Jeżeli miłośnicy marki wypowiedzą się o nim ciepło, a spece od sprzedaży i marketingu Opla zwietrzą szansę na zyski, nowy Opel GT wyjedzie na drogi w 2018 roku.

NOWE INFORMACJE:

Temat nowego Opla GT powrócił za sprawą szefa wszystkich szefów w Oplu, Karla-Thomasa Neumanna. W rozmowie z Autobildem CEO Opla potwierdził, że jesteśmy bardzo blisko premiery konceptu - prawdopodobnie będzie to już marzec i Genewa. Potwierdzają się też informacje, że głównym dawcą dla GT będzie nowa Astra. Stylistycznie auto będzie czerpać z konceptu Opel Monza.

W niemieckiej prasie pojawiła się nawet spodziewana cena Opla GT. Cennik miałoby otwierać 25 000 euro, czyli około 107 tysięcy złotych. Coraz częściej mówi się też o czerocylindrowym i prawie 300-konnym (dokładnie 295 KM) sercu nowego GT.

Opel Monza ConceptOpel Monza Concept fot. GM fot. GM | Tak prezentuje się Opel Monza, z którego Opel GT ma czerpać znacznie odważniej niż pozostałe modele z Rüsselsheim

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra Sports Tourer | Pierwsze zdjęcia kombi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.