Subaru WRX STI 2018 | Powrót hatchbacka?

Chyba wszyscy fani marki Subaru pamiętają gdy kilka lat temu na rynku pojawiła się 5-drzwiowa Impreza WRX STI. Obecnie rasowy model to sedan, ale niedługo może się to znowu zmienić

Subaru WRX STI | Pierwsza jazda | Nowe wcielenie ikony

W trakcie salonu samochodowego w Tokio Subaru zaprezentowało koncept zapowiadający nowe wcielenie modelu Impreza. Od dwóch generacji zwykłe Imprezy powstają w wersji sedan, ale także 5-drzwiowego hatchbacka. Najmocniejsze WRX STI to obecnie rasowy sedan przez co fani i klienci marki zapomnieli już o tzw. "Lanosie". Wizja 5-drzwiowego WRX STI, które stało się teraz osobnym modelem, ale nadal bazującym na Imprezie, powraca jednak jak bumerang.

Ceny używanej Imprezy w Polsce

Dlaczego Subaru miałoby wrócić do koncepcji z 2008 roku? Na rynku zaroiło się od nowych bardzo mocnych i szybkich hatchbacków. Ford zaprezentował Focusa RS z napędem na cztery koła, a Honda Civic, która nadal jest ośką, zyskała moc 300 KM za sprawą układu turbodoładowania. Oba modele zapowiadane są jako globalne samochody, które trafią na wszystkie najważniejsze rynki świata. Subaru, które mimo odejścia swojego odwiecznego rywala w postaci Mitusbishi Lancera Evolution zapowiada pozostawienie WRX STI na rynku, musi zacząć więc dostosowywać się do nowej sytuacji. O decyzjach firmy w tej sprawie dowiem się pewnie najwcześniej za kilkanaście miesięcy, co nie przeszkadzało jednak jednemu z grafików pomyśleć jak nowe WRX STI mogłoby wyglądać.

XTOMIDESIGN, stworzył na bazie zdjęcia konceptu Imprezy, wizję jej rasowej wersji. Otrzymała ona oczywiście klasyczny niebieski kolor, wlot na masce prowadzący powietrze do intercoolera oraz czarne felgi przypominające wzorem te z pierwszej Imprezy WRX STI w 5-drzwiowym nadwoziu. Auto wygląda na nim znacznie lepiej od swojego poprzednika, ale to jednak nadal tylko wizja. Mimo tego, że rozumiemy walkę o klienta, obecne WRX STI sedan bardzo nam się podoba i wolelibyśmy żebyśmy pozostał w takiej formie w ofercie japońskiego producenta. Jak będzie? Przekonamy się za kilka lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Tokio 2015 | Subaru WRX STI S207 | Sportowiec z krwi i kości

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.